Open Social (8.x-1.0-alpha2) - en to id translation catalogue (6 entries)

en: Settings
id: Pengaturan

en: Count
id: Jumlah

en: Display all items
id: Menampilkan semua item

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
id: Teks yang akan ditampilkan di dalam bidang sampai sebuah nilai dimasukkan. Petunjuk ini biasanya merupakan contoh nilai atau deskripsi singkat dari format yang diharapkan.

en: Placeholder for URL
id: Placeholder untuk URL

en: No placeholder
id: Tidak ada placeholder
