Open Social (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (6 entries)

en: Settings
pt: Configurações

en: Count
pt: Contar

en: Display all items
pt: Exibir todos os ítens

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
pt: Texto que será mostrado dentro do campo até que um valor seja inserido. Esta dica é geralmente um valor de exemplo ou uma breve descrição do formato esperado.

en: Placeholder for URL
pt: Placeholder para a URL

en: No placeholder
pt: Sem placeholder
