Open Social (8.x-1.0-alpha2) - en to tr translation catalogue (7 entries)

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Count
tr: Sayaç

en: Display all items
tr: Tüm öğeleri göster

en: Text that will be shown inside the field until a value is entered. This hint is usually a sample value or a brief description of the expected format.
tr: Bir değer girilinceye kadar alanın içinde gösterilecek metin. Bu ipucu genellikle bir örnek değer ya da beklenen biçimin kısa bir açıklamasıdır.

en: Placeholder for URL
tr: URL adresinin yer tutucusu

en: Placeholder: @placeholder
tr: Yer tutucu: @placeholder

en: No placeholder
tr: Yer tutucu yok
