Open Social (8.x-1.0-alpha4) - en to fi translation catalogue (872 entries)

en: Forms
fi: Lomakkeet

en: Home
fi: Etusivu

en: Title
fi: Otsikko

en: Body
fi: Sisältö

en: Images
fi: Kuvat

en: Previous
fi: Edellinen

en: Next
fi: Seuraava

en: Save configuration
fi: Tallenna asetukset

en: enabled
fi: käytössä

en: delete
fi: poista

en: title
fi: otsikko

en: value
fi: arvo

en: Status
fi: Tila

en: Register
fi: Rekisteröidy

en: Create a new user account.
fi: Luo uusi käyttäjätili.

en: Forgot password?
fi: Unohditko salasanasi?

en: E-mail
fi: Sähköposti

en: Delete
fi: Poista

en: Submit
fi: Lähetä

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Content
fi: Sisältö

en: Value
fi: Arvo

en: Username
fi: Käyttäjätunnus

en: content
fi: sisältö

en: Development
fi: Kehitys

en: Groups
fi: Ryhmät

en: Is
fi: On

en: Group
fi: Ryhmä

en: Type
fi: Tyyppi

en: Author
fi: Tekijä

en: Closed
fi: Suljettu

en: List
fi: Lista

en: Subject
fi: Aihe

en: disabled
fi: ei käytössä

en: Confirm
fi: Vahvista

en: Cancel
fi: Peruuta

en: Remove
fi: Poista

en: Description
fi: Kuvaus

en: Language
fi: Kieli

en: Delete group
fi: Poista ryhmä

en: Read more
fi: Lue lisää

en: more
fi: lisää

en: Disable
fi: Poista käytöstä

en: optional
fi: valinnainen

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Administration
fi: Ylläpito

en: Comments
fi: Kommentit

en: Priority
fi: Tärkeys

en: Action
fi: Toiminto

en: On
fi: Käytössä

en: Tags
fi: Tagit

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: ERROR
fi: VIRHE

en: Content types
fi: Sisältötyypit

en: Download
fi: Lataa

en: Version
fi: Versio

en: view
fi: näkymä

en: all
fi: kaikki

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Date
fi: Päivämäärä

en: Search
fi: Etsi

en: Reset
fi: Palauta

en: None
fi: Ei mitään

en: Display settings
fi: Näyttöasetukset

en: default
fi: oletus

en: Number
fi: Numero

en: Message
fi: Viesti

en: Password
fi: Salasana

en: Country
fi: Maa

en: Weight
fi: Paino

en: Image
fi: Kuva

en: Container
fi: Säiliö

en: Types
fi: Tyypit

en: Parent
fi: Isäntä

en: Parents
fi: Ylätermit

en: none
fi: ei yhtään

en: Settings
fi: Asetukset

en: Name
fi: Nimi

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Import
fi: Tuo

en: Book
fi: Kirja

en: Export
fi: Vie

en: Back
fi: Takaisin

en: Field
fi: Kenttä

en: Label
fi: Tunnus

en: Preview
fi: Esikatselu

en: Save
fi: Tallenna

en: Help
fi: Ohje

en: username
fi: käyttäjätunnus

en: Default
fi: Oletus

en: Update
fi: Päivitys

en: Open
fi: Avoin

en: Small
fi: Pieni

en: Large
fi: Suuri

en: Core
fi: Ydin

en: Time
fi: Aika

en: Views
fi: Näkymät

en: Add
fi: Lisää

en: View
fi: Näytä

en: Format
fi: Muoto

en: Path
fi: Polku

en: Vocabularies
fi: Sanastot

en: Modules
fi: Moduulit

en: Manage
fi: Ylläpidä

en: Region
fi: Alue

en: Visible
fi: Näkyvissä

en: Menu
fi: Valikko

en: Teaser
fi: Lyhennelmä

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Updated
fi: Päivitetty

en: Text
fi: Teksti

en: Theme
fi: Teema

en: path
fi: polku

en: Total
fi: Yhteensä

en: Components
fi: Komponentit

en: Upload
fi: Siirrä

en: type
fi: tyyppi

en: Mail
fi: Sähköposti

en: User
fi: Käyttäjä

en: Content type
fi: Sisältötyyppi

en: Configure
fi: Määrittele

en: file
fi: tiedosto

en: status
fi: tila

en: Error
fi: Virhe

en: Options
fi: Valinnat

en: Created
fi: Luotu

en: Create
fi: Luo

en: Separator
fi: Erotin

en: Exclude
fi: Jätä pois

en: Horizontal
fi: Vaakasuora

en: Vertical
fi: Pystysuora

en: vocabularies
fi: sanastot

en: Menu item
fi: Valikon kohta

en: The name of the menu.
fi: Valikon nimi.

en: All
fi: Kaikki

en: Active
fi: Voimassa

en: Done
fi: Tehty

en: Post
fi: Kirjoitus

en: Area
fi: Alue

en: Page title
fi: Sivun otsikko

en: Block
fi: Lohko

en: Page
fi: Sivu

en: Added
fi: Lisätty

en: Site
fi: Sivusto

en: Database
fi: Tietokanta

en: Not found
fi: Ei löydy

en: Url
fi: Osoite

en: Module
fi: Moduuli

en: Off
fi: Pois päältä

en: Host
fi: Isäntä

en: Always
fi: Aina

en: Never
fi: Ei koskaan

en: Menu link
fi: Valikkolinkki

en: To
fi: Osoitteeseen

en: Custom
fi: Oma

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Comment
fi: Kommentti

en: Published
fi: Julkaistu

en: Filter
fi: Suodatus

en: Group ID
fi: Ryhmän ID

en: Promoted to front page
fi: Näytetään etusivulla

en: Variable name
fi: Muuttujan nimi

en: Last access
fi: Viimeksi paikalla

en: Message type
fi: Viestin tyyppi

en: Field name
fi: Kentän nimi

en: Fields
fi: Kentät

en: Is not
fi: Ei ole

en: Count
fi: Laskuri

en: Normal
fi: Normaali

en: Warning
fi: Varoitus

en: active
fi: aktiivinen

en: N/A
fi: Ei saatavilla

en: %time ago
fi: %time sitten

en: Nodes
fi: Solmut

en: Authored by
fi: Kirjoittanut

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Maximum
fi: Suurin

en: Thumbnail
fi: Pienoiskuva

en: Details
fi: Yksityiskohdat

en: Load
fi: Lataa

en: Processors
fi: Prosessorit

en: Phone
fi: Puhelin

en: Address
fi: Osoite

en: State
fi: Tila

en: Owner
fi: Omistaja

en: Recipient
fi: Vastaanottaja

en: Company
fi: Yritys

en: Members
fi: Jäsenet

en: node
fi: solmu

en: Transliteration
fi: Transliteraatio

en: General
fi: Yleiset asetukset

en: Method
fi: Tapa

en: Events
fi: Tapahtumat

en: View all
fi: Näytä kaikki

en: Upcoming events
fi: Tulevat tapahtumat

en: Now
fi: Nyt

en: Start date
fi: Aloituspäivämäärä

en: End date
fi: Lopetuspäivämäärä

en: Configuration
fi: Asetukset

en: access content
fi: sisällön lukeminen

en: Attributes
fi: Ominaisuudet

en: Role
fi: Rooli

en: Select all
fi: Valitse kaikki

en: Deselect all
fi: Poista kaikki valinnat

en: First name
fi: Etunimi

en: Last name
fi: Sukunimi

en: User login
fi: Kirjautuminen

en: Log in
fi: Kirjaudu sisään

en: Class
fi: Luokka

en: String
fi: Merkkijono

en: External
fi: Ulkoinen

en: Users
fi: Käyttäjät

en: Not installed
fi: Asentamatta

en: Last
fi: Viimeinen

en: Save changes
fi: Tallenna muutokset

en: Cache
fi: Välimuisti

en: Anonymous
fi: Anonyymi

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: Uninstall
fi: Asennuksen poisto

en: Install
fi: Asenna

en: Save and edit
fi: Tallenna ja jatka muokkaamista

en: Tools
fi: Työkalut

en: Clone
fi: Kloonaa

en: Tab
fi: Välilehti

en: Arguments
fi: Argumentit

en: Operator
fi: Operaattori

en: Filters
fi: Suodattimet

en: Random
fi: Satunnainen

en: Integer
fi: Kokonaisluku

en: Default state
fi: Oletustila

en: Profile name
fi: Profiilin nimi

en: bottom
fi: alas

en: top
fi: ylös

en: Profile
fi: Profiili

en: Clear cache
fi: Puhdista välimuisti

en: Close
fi: Sulje

en: Edit group
fi: Muokkaa ryhmää

en: Add group
fi: Lisää ryhmä

en: Save settings
fi: Tallenna asetukset

en: Original
fi: Alkuperäinen

en: Function
fi: Funktio

en: Tracker
fi: Seuranta

en: Notifications
fi: Ilmoitukset

en: Location name
fi: Sijainnin nimi

en: City
fi: Kaupunki

en: Postal code
fi: Postinumero

en: Collapsible
fi: Supistettavissa

en: Phone number
fi: Puhelinnumero

en: Sort by
fi: Lajittele

en: show
fi: näytä

en: Default language
fi: Oletuskieli

en: Add user
fi: Lisää käyttäjä

en: Size of textfield
fi: Tekstikentän koko

en: Hidden
fi: Piilotettu

en: Root
fi: Päätaso

en: Are you sure you want to delete %name?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kategorian %name?

en: Show
fi: Näytä

en: in
fi: sisällä

en: Messages
fi: Viestit

en: Tokens
fi: Merkit

en: Token
fi: Muuttuja

en: Switch
fi: Vaihda

en: Add menu
fi: Lisää valikko

en: Clear
fi: Tyhjennä

en: ‹ previous
fi: ‹ edellinen

en: next ›
fi: seuraava ›

en: Node title
fi: Solmun otsikko

en: update
fi: päivitä

en: No groups found.
fi: Ryhmiä ei löytynyt.

en: Add new group
fi: Lisää uusi kenttäryhmä

en: The changes have been saved.
fi: Muutokset on tallennettu.

en: Member for
fi: Käyttäjä jo

en: @time ago
fi: @time sitten

en: Front page
fi: Etusivu

en: Languages
fi: Kielet

en: Features
fi: Ominaisuudet

en: Feature
fi: Ominaisuus

en: Topics
fi: Aiheet

en: Topic
fi: Aihe

en: Allowed values list
fi: Lista sallituista arvoista

en: Available tokens
fi: Käytössä olevat merkinnät

en: Activity
fi: Aktiivisuus

en: Create new revision
fi: Luo uusi versio

en: First
fi: Ensimmäinen

en: Limit
fi: Rajoitus

en: Select list
fi: Valintalista

en: Posts
fi: Kirjoitukset

en: author
fi: kirjoittaja

en: Entity
fi: Entiteetti

en: Revert
fi: Palauta käyttöön

en: Buttons
fi: Painikkeet

en: Log out
fi: Kirjaudu ulos

en: Server name
fi: Palvelimen nimi

en: Purge
fi: Tyhjennä

en: profile
fi: profiili

en: Post comment
fi: Kirjoita kommentti

en: Create new account
fi: Luo uusi käyttäjätili

en: Info
fi: Tieto

en: Slow
fi: Hidas

en: Fast
fi: Nopea

en: Contact information
fi: Yhteystiedot

en: People
fi: Käyttäjät

en: terms
fi: termit

en: Blocked
fi: Suljettu

en: Reference
fi: Viittaus

en: or
fi: tai

en: Revision
fi: Versio

en: Access Denied
fi: Pääsy kielletty

en: Missing
fi: Puuttuu

en: Permissions
fi: Käyttöoikeudet

en: Installed
fi: Asennettu

en: Scope
fi: Kohde

en: Show comments
fi: Näytä kommentit

en: Reversed
fi: Käänteistetty

en: Changed
fi: Muuttunut

en: Date created
fi: Luontipäivämäärä

en: Completed
fi: Valmis

en: Street address
fi: Lähiosoite

en: Conflict
fi: Ristiriita

en: Province
fi: Provinssi

en: County
fi: Maakunta

en: 301 Moved Permanently
fi: 301 Pysyvästi siirretty

en: @type: deleted %title.
fi: @type: poistettiin %title.

en: Enter username
fi: Syötä käyttäjänimi

en: Username not found
fi: Käyttäjänimeä ei löytynyt

en: Migrate
fi: Muuta

en: The username %name has not been activated or is blocked.
fi: Käyttäjätunnusta %name ei ole aktivoitu tai se on suljettu.

en: Login attempt failed for %user.
fi: Käyttäjän %user kirjautumisyritys epäonnistui.

en: ‹ Previous
fi: ‹ Edellinen

en: Next ›
fi: Seuraava ›

en: image
fi: kuva

en: Themes
fi: Teemat

en: Translations
fi: Käännökset

en: Join
fi: Liity

en: Unpublished
fi: Julkaisematon

en: Loading...
fi: Ladataan...

en: Content Type
fi: Sisältötyyppi

en: Read only
fi: Vain luku

en: TRUE
fi: TOSI

en: FALSE
fi: EPÄTOSI

en: Tabs
fi: Välilehdet

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Default value
fi: Oletusarvo

en: Group settings
fi: Ryhmän asetukset

en: Anonymous user
fi: Anonyymi käyttäjä

en: Apply
fi: Käytä

en: Join group
fi: Liity ryhmään

en: Leave group
fi: Lähde ryhmästä

en: Group roles
fi: Ryhmän roolit

en: Enter the terms you wish to search for.
fi: Kirjoita haluamasi hakusanat.

en: Information
fi: Tietoa

en: Plugins
fi: Liitännäiset

en: Translated
fi: Käännetty

en: Blocks
fi: Lohkot

en: Menus
fi: Valikot

en: Add vocabulary
fi: Lisää sanasto

en: Add another item
fi: Lisää uusi

en: Search Index
fi: Hakuindeksi

en: Manage fields
fi: Hallitse kenttiä

en: Remove field
fi: Poista kenttä

en: Decimal
fi: Desimaali

en: Minimum
fi: Pienin

en: Check boxes/radio buttons
fi: Valintalaatikot/radionapit

en: Index
fi: Indeksi

en: Permission
fi: Käyttöoikeus

en: Editor
fi: Editori

en: 302 Found
fi: 302 Löydetty

en: Hide
fi: Piilossa

en: Language code
fi: Kielikoodi

en: Authenticated user
fi: Sisäänkirjautunut käyttäjä

en: Profiles
fi: Profiilit

en: Add new profile
fi: Lisää uusi profiili

en: Reply
fi: Vastaa

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
fi: Sinun täytyy syöttää vähintään yksi positiivinen avainsana jossa on vähintään @count merkkiä.

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
fi: Oletko varma, että haluat ottaa käyttöön version jonka päiväys on %revision-date?

en: Extension
fi: Tiedostopääte

en: Add server
fi: Lisää palvelin

en: Server
fi: Palvelin

en: Services
fi: Palvelut

en: Keys
fi: Avaimet

en: Unavailable
fi: Ei saatavilla

en: Administrator
fi: Ylläpitäjä

en: Group node
fi: Ryhmän solmu

en: Provided by
fi: Tarjoaa

en: Available
fi: Saatavilla

en: « first
fi: « ensimmäinen

en: last »
fi: viimeinen »

en: Are you sure you want to delete the group %name?
fi: Haluatko varmasti poistaa ryhmän %name?

en: 1 user | @count users
fi[0]: 1 käyttäjä
fi[1]: @count käyttäjää

en: Reinstall modules
fi: Uudelleenasenna moduulit

en: Session viewer
fi: Sessionlukija

en: Switch user
fi: Vaihda käyttäjää

en: Execute PHP
fi: Suorita PHP-koodia

en: Number of users to display in the list
fi: Listassa näytettävien käyttäjien määrä

en: This user can switch back.
fi: Tämä käyttäjä voi vaihtaa takaisin.

en: Caution: this user will be unable to switch back.
fi: Varoitus: tämä käyttäjä ei voi vaihtaa takaisin.

en: Sort query log
fi: Lyhyt kyselylogi

en: Slow query highlighting
fi: Hitaiden kyselyiden korostus

en: PHP code to execute
fi: Suoritettava PHP koodi

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
fi: Syötä koodi. Älä käytä <code>&lt;?php ?&gt;</code> tageja.

en: Execute
fi: Suorita

en: New value
fi: Uusi arvo

en: Session name
fi: Session nimi

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
fi: Luo määritelty määrä käyttäjiä. Vaihtoehtoisesti poista olemassaolevat käyttäjät.

en: empty
fi: tyhjä

en: Packages
fi: Pakkaukset

en: Package
fi: Pakkaus

en: All types
fi: Kaikki tyypit

en: Restore
fi: Palauta

en: Organization
fi: Organisaatio

en: Add role
fi: Lisää rooli

en: Country code
fi: Maakoodi

en: Rebuild
fi: Uudelleenrakenna

en: Context
fi: Konteksti

en: Edit comment
fi: Muokkaa kommenttia

en: contains
fi: sisältää

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
fi: Salasanan uusimisohjeet lähetetty käyttäjälle %name osoitteeseen %email.

en: Account
fi: Käyttäjätili

en: Joined
fi: Liittyi

en: Any
fi: Mikä tahansa

en: Node count
fi: Solmujen lukumäärä

en: Field settings
fi: Kentän asetukset

en: Skip to main content
fi: Hyppää pääsisältöön

en: Search content
fi: Hae sisältöjä

en: Number of comments
fi: Kommenttien määrä

en: Content ID
fi: Sisällön ID

en: Ordered list
fi: Järjestetty lista

en: Unordered list
fi: Järjestämätön lista

en: Sign up
fi: Rekisteröidy

en: About
fi: Tietoja

en: Data types
fi: Tietotyypit

en: and
fi: ja

en: Unpublish comment
fi: Peru kommentin julkaisu

en: Zone
fi: Vyöhyke

en: Member
fi: Jäsen

en: Untranslated
fi: Kääntämättä

en: field
fi: kenttä

en: Regions
fi: Alueet

en: Target
fi: Kohde

en: Create @name
fi: Luo @name

en: Relevance
fi: Paremmuusjärjestys

en: Element
fi: Elementti

en: Save permissions
fi: Tallenna käyttöoikeudet

en: Effect
fi: Efekti

en: Error message
fi: Virheviesti

en: Speed
fi: Nopeus

en: Entity type
fi: Entiteetin tyyppi

en: Do you really want to continue?
fi: Haluatko varmasti jatkaa?

en: User roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Authenticated
fi: Todennettu

en: User account
fi: Käyttäjätili

en: Main navigation
fi: Päävalikko

en: Generate
fi: Luo

en: Direction
fi: Suunta

en: Registration
fi: Rekisteröinti

en: Display type
fi: Näkymän tyyppi

en: No content available.
fi: Ei sisältöä.

en: Run cron
fi: Suorita cron-ajo

en: Instances
fi: Instanssit

en: Is not one of
fi: Ei ole yksikään

en: IP address
fi: IP osoite

en: Autocomplete matching
fi: Automaattinen täydennys

en: Primary tabs
fi: Ensisijaiset välilehdet

en: Secondary tabs
fi: Toissijaiset välilehdet

en: Applies to
fi: Pätee

en: Autocomplete
fi: Automaattinen täydennys

en: Boolean
fi: Totuusarvo

en: Bundles
fi: Paketit

en: Bundle
fi: Paketti

en: Created on
fi: Luotu

en: Drupal version
fi: Drupal-versio

en: Revision information
fi: Version tiedot

en: Root term
fi: Juuritermi

en: Is one of
fi: On yksi

en: Uses
fi: Käyttää

en: Is empty (NULL)
fi: On tyhjä (NULL)

en: not empty
fi: ei tyhjä

en: The menu router has been rebuilt.
fi: Valikkoreititin on uudelleenrakennettu.

en: exclude
fi: poissulje

en: Config
fi: Asetukset

en: Search index
fi: Haun indeksi

en: The size of the file.
fi: Tiedoston koko.

en: Group types
fi: Ryhmätyypit

en: Menu links
fi: Valikkolinkit

en: Finished with an error.
fi: Valmistui virheen kanssa.

en: API Site
fi: API sivusto

en: Reinstall
fi: Uudelleenasenna

en: {empty}
fi: {tyhjä}

en: 1 character | @count characters
fi[0]: 1 merkki
fi[1]: @count merkkiä

en: 1 element | @count elements
fi[0]: 1 elementti
fi[1]: @count elementtiä

en: Rebuild menus
fi: Uudelleenrakenna valikot

en: Execute PHP Code
fi: Suorita PHP koodia

en: Execute some PHP code
fi: Syötä PHP koodi

en: Theme registry
fi: Teemarekisteri

en: Devel settings
fi: Devel-asetukset

en: Publish comment
fi: Julkaise kommentti

en: Sum
fi: Summa

en: Legend
fi: Selite

en: NOTE
fi: HUOM

en: Add link
fi: Lisää linkki

en: form
fi: lomake

en: No results
fi: Ei tuloksia

en: Current date
fi: Tämänhetkinen päivämäärä

en: Invalid input
fi: Kielletty syöte

en: Simple separator
fi: Yksinkertainen erottaja

en: Is all of
fi: On kaikki

en: Is none of
fi: Ei ole yksikään

en: not
fi: ei

en: Break lock
fi: Poista lukitus

en: Default site language
fi: Sivuston oletuskieli

en: Dropdown
fi: Alasvetovalikko

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Placeholder
fi: Paikkamerkki

en: - All -
fi: - Kaikki -

en: Compact
fi: Kompakti

en: Fieldset
fi: Kenttäryhmä

en: Allow multiple values
fi: Salli useampia arvoja kuin yksi

en: Machine-readable name
fi: Koneellisesti luettava nimi

en: Download feature
fi: Lataa ominaisuus

en: Dependency
fi: Riippuvuus

en: Array
fi: Jono

en: Publishing status
fi: Julkaisun tila

en: Link ID
fi: Linkin ID

en: Drag to re-order
fi: Järjestele vetämällä

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Execute PHP code
fi: Suorita PHP koodia

en: Edit group roles
fi: Muokkaa ryhmän rooleja

en: The installation has encountered an error.
fi: Asennusohjelma kohtasi virheen

en: HTML filter
fi: HTML-suodatin

en: Copy of the revision from %date.
fi: Kopio versiosta päivämäärältä %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
fi: @type: palautettiin käyttöön %title versio %revision.

en: Post settings
fi: Kirjoitusten asetukset

en: Add content type
fi: Lisää sisältötyyppi

en: Minimum word length to index
fi: Indeksoitavien sanojen minimipituus

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
fi: Vain ne sanat, joissa on vähintään näin monta merkkiä indeksoidaan. Pienempi luku tuottaa parempia hakutuloksia, mutta myös suuremman tietokannan. Jokaisessa haussa tulee olla vähintään yksi sana, joka on näin pitkä tai pidempi.

en: Simple CJK handling
fi: Yksinkertaistettu CJK-kielten käsittely

en: No modules selected.
fi: Yhtään moduulia ei ole valittuna.

en: Cron ran successfully.
fi: Cron-ajo onnistui.

en: No modules are available to uninstall.
fi: Ei moduuleita, joita voisi poistaa.

en: « First
fi: « Ensimmäinen

en: Last »
fi: Viimeinen »

en: Base name
fi: Perusnimi

en: Active status
fi: Aktiivisuuden tila

en: access
fi: pääsy

en: Single term
fi: Yksittäinen termi

en: Multiple terms
fi: Useampia termejä

en: Indexed
fi: Indeksoitu

en: Author name
fi: Kirjoittajan nimi

en: Flush all caches
fi: Tyhjennä kaikki välimuistit

en: Group name (a-z, 0-9, _)
fi: Ryhmän nimi (a-z, 0-9, _)

en: Add new group: you need to provide a group name.
fi: Lisää uusi ryhmä: sinun on syötettävä ryhmälle nimi.

en: Field group label
fi: Kenttäryhmän etiketti

en: New field
fi: Uusi kenttä

en: Breadcrumbs
fi: Murupolku

en: Published date
fi: Julkaisupäivämäärä

en: The changes were successfully saved.
fi: Muutokset tallennettu onnistuneesti.

en: Add index
fi: Lisää indeksi

en: Show links
fi: Näytä linkit

en: Status messages
fi: Tilaviestit

en: Current revision
fi: Nykyinen versio

en: Example: Image gallery
fi: Esimerkki: Kuvagalleria

en: Example: image_gallery
fi: Esimerkki: image_gallery

en: Node status
fi: Solmun tilanne

en: User information
fi: Käyttäjätiedot

en: Published status
fi: Julkaisutila

en: The message text
fi: Viestin teksti

en: Stream
fi: Streamaa

en: Libraries
fi: Kirjastot

en: Cancel account
fi: Poista käyttäjätili

en: Dependencies
fi: Riippuvuudet

en: Allowed roles
fi: Sallitut roolit

en: Render
fi: Renderöi

en: Destinations
fi: Tallennuskohteet

en: Bounce slide
fi: Ponnauta sivu

en: Not restricted
fi: Ei rajoitettu

en: Edit URL
fi: Muokkaa URLia

en: Field types
fi: Kenttätyypit

en: Main page content
fi: Pääsivun sisältö

en: Default country
fi: Oletusmaa

en: (active tab)
fi: (aktiivinen välilehti)

en: Only the listed pages
fi: Vain listatut sivut

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
fi: Määrittele sivut käyttäen niiden polkuja. Syötä yksi riviä kohti. Merkki '*' toimii villinä korttina. Esimerkkeinä %blog blogeille tai %blog-villikortti jokaiselle henkilökohtaiselle blogille. %front on etusivu.

en: Full comment
fi: Koko kommentti

en: Save comment
fi: Tallenna kommentti

en: Hide summary
fi: Piilota yhteenveto

en: Edit summary
fi: Muokkaa yhteenvetoa

en: Manage display
fi: Ylläpidä näkymää

en: Update style
fi: Päivitä tyyli

en: Add effect
fi: Lisää efekti

en: Machine name: @name
fi: Koneluettava nimi: @name

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
fi: Epäkelpo koneluettava nimi. Syötä jokin muu nimi kuin %invalid.

en: Delete selected content
fi: Poista valitut sisällöt

en: Deleted @count posts.
fi: Poistettiin @count lähetystä.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
fi[0]: Oletko varma että haluat poistaa tämän elementin?
fi[1]: Oletko varma että haluat poistaa nämä elementit?

en: Revision log message
fi: Version viesti

en: Full content
fi: Koko sisältö

en: Find and manage content.
fi: Etsi ja ylläpidä sisältöä.

en: Tools that enhance the user interface.
fi: Työkalut jotka muokkaavat käyttäjän näkymää.

en: No people available.
fi: Ei saatavilla olevia ihmisiä.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
fi: Ylläpitäjä loi sinulle tilin sivustolla [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
fi: Etsi ja hallinnoi sivustoasi käyttäviä ihmisiä.

en: Entity ID
fi: Entiteetin ID

en: Group type
fi: Ryhmän tyyppi

en: Display $page array
fi: Näytä array $page

en: View developer output like variable printouts, query log, etc.
fi: Näytä kehittäjiä kiinnostavaa tietoa kuten erilaiset tulosteet, kyselylogit jne.

en: Access developer information
fi: Lue kehitystietoa

en: Switch users
fi: Vaihda käyttäjiä

en: Field info
fi: Kentän tiedot

en: Access DNA information
fi: Lue DNA tietoa

en: static
fi: staattinen

en: Add custom block
fi: Lisää kustomoitu lohko

en: Dependent locality
fi: Riippuvaisalue

en: Is not empty (NOT NULL)
fi: Ei ole tyhjä (NOT NULL)

en: No tokens available.
fi: Ei käytettävissä olevia merkkejä.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
fi: Valitse valitsemaasi tekstiin syötettävä merkki.

en: Translation source node
fi: Käännöksen lähdesolmu

en: List of the currently available tokens on this site
fi: Sivustolla tällä hetkellä käytettävissä olevat merkit

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
fi: Tarjoaa käyttöliittymän Merkit APIin sekä joitakin puuttuvia ytimen merkkejä.

en: Insert this token into your form
fi: Lisää merkkejä kaavakkeeseesi

en: First click a text field to insert your tokens into.
fi: Valitse ensin teksti johon merkit syötetään.

en: Current page
fi: Tämänhetkinen sivu

en: dashboard
fi: työpöytä

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: Label element
fi: Etiketin elementti

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
fi: Uudelleenlajittele rivit numeerisen painon mukaan vedä-pudota toiminnon sijaan.

en: Edit permissions
fi: Muokkaa käyttöoikeuksia

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
fi: Selitys  solmuun tehdyistä viimeisimmistä muutoksista.

en: The title of the current page.
fi: Muokattavan sivun otsikko

en: The URL of the current page.
fi: Tämänhetkisen sivun osoite.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
fi: Tämänhetkisen sivun numero näytettäessä sivutettuja listoja.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
fi: %element-title käyttää seuraavia virheellisiä tunnisteita: @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
fi: Tämänhetkisen solmun käännössarjan lähdesolmu.

en: Account cancellation URL
fi: Käyttäjätilin peruutusosoite

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
fi: Käyttäjätilin peruutuksen vahvistussivun osoite.

en: One-time login URL
fi: Kertakäyttöinen kirjautuminen

en: The URL of the one-time login page for the user account.
fi: Käyttäjän sisäänkirjautumisen kertakäyttöisen kirjautumissivun osoite.

en: Tokens related to menu links.
fi: Valikkolinkkeihin liittyvät merkit.

en: The unique ID of the menu link.
fi: Valikkolinkin yksilöllinen ID.

en: The title of the menu link.
fi: Valikkolinkin otsikko.

en: The URL of the menu link.
fi: Valikkolinkin osoite.

en: The menu link's parent.
fi: Valikkolinkin isäntä.

en: Tokens related to the current page request.
fi: Tämänhetkiseen sivupyyntöön liittyvät merkit.

en: Page number
fi: Sivun numero

en: The book page associated with the node.
fi: Solmuun liittyvä kirjasivu.

en: The menu link for this node.
fi: Solmun valikkolinkki.

en: Bulk update
fi: Massapäivitys

en: Profile types
fi: Profiilityypit

en: Query type
fi: Kyselyn tyyppi

en: General Information
fi: Yleistietoa

en: Delete entity
fi: Poista entiteetti

en: New field name
fi: Uuden kentän nimi

en: View mode
fi: Näyttötila

en: CSS and Javascript
fi: CSS ja JavaScript

en: Save and publish
fi: Tallenna ja julkaise

en: Post comments
fi: Lähetä kommentteja

en: Text Formats
fi: Tekstimuodot

en: Install new module
fi: Asenna uusi moduuli

en: Install new theme
fi: Asenna uusi teema

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
fi: Ylläpidä käyttäjiä, rooleja ja käyttöoikeuksia.

en: The menu link's root.
fi: Valikkolinkin juuri.

en: Available countries
fi: Valittavissa olevat maat

en: If no countries are selected, all countries will be available.
fi: Mikäli maata ei ole valittuna, kaikki maat ovat valittavissa.

en: Weight for @title
fi: Paino kentälle @title

en: Weight for row @number
fi: Paino riville @number

en: Base theme
fi: Perusteema

en: The human-readable name of this profile type.
fi: Ihmisten luettava nimi profiilityypille.

en: Include %anonymous
fi: Sisällytä %anonymous

en: Allow entering any user name
fi: Salli minkä tahansa käyttäjänimen syöttäminen

en: Entity info
fi: Entiteetin tiedot

en: Types of links to generate
fi: Luotavien linkkien tyypit

en: Maximum link depth
fi: Linkin enimmäissyvyys

en: Maximum menu width
fi: Valikon enimmäisleveys

en: Generate a given number of terms. Optionally delete current terms.
fi: Luo määritelty määrä luokittelutermejä. Vaihtoehtoisesti poista olemassaolevat luokittelutermit.

en: Generate a given number of vocabularies. Optionally delete current vocabularies.
fi: Luo määritelty määrä sanastoja. Vaihtoehtoisesti poista olemassaolevat sanastot.

en: Generate a given number of menus and menu links. Optionally delete current menus.
fi: Luo määritelty määrä valikkoja ja valikkolinkkejä. Vaihtoehtoisesti poista olemassaolevat valikot.

en: Allowed values list: invalid input.
fi: Lista sallituista arvoista: kielletty syöte.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
fi: Sallitut arvot: jotkut arvot poistetaan niiden ollessa tällä hetkellä käytössä.

en: Administer group
fi: Ylläpidä ryhmää

en: User view
fi: Näytä käyttäjän tiedot

en: Group content type
fi: Ryhmän sisältötyyppi

en: Group permission
fi: Ryhmäoikeus

en: Footer menu
fi: Alatunnisteen valikko

en: Run arbitrary PHP from a block.
fi: Suorita PHP koodia lohkosta käsin.

en: Become any user on the site with just a click.
fi: Vaihda käyttäjää yhdellä hiiren klikkauksella.

en: Add new view
fi: Lisää uusi näkymä

en: The extension of the file.
fi: Tiedostopääte.

en: Tokens related to the current date and time.
fi: Tämänhetkiseen päivämäärään ja kellonaikaan liittyvät korvauskuviot.

en: The URL of the @entity.
fi: Verkko-osoite entiteetille @entity.

en: The content type of the node.
fi: Solmun sisältötyyppi.

en: Tokens related to content types.
fi: Solmuihin liittyvät korvauskuviot.

en: The name of the content type.
fi: Sisältötyypin nimi.

en: The unique machine-readable name of the content type.
fi: Sisältötyypin yksilöllinen koneluettava nimi.

en: The optional description of the content type.
fi: Sisältötyypin valinnainen kuvaus.

en: The number of nodes belonging to the content type.
fi: Sisältötyyppiin kuuluvien solmujen määrä.

en: The URL of the content type's edit page.
fi: Sisältötyypin muokkaussivun verkko-osoite.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
fi: Luokittelutermin muokkaussivun verkko-osoite.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
fi: Sanaston yksilöllinen koneluettava nimi.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
fi: Sanaston muokkaussivun verkko-osoite.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
fi: Tämänhetkisen sivun argumentti (esim. 'arg:1' sivulla 'node/1' palauttaa '1').

en: Tokens related to URLs.
fi: Verkko-osoitteisiin liittyvät korvauskuviot.

en: Relative URL
fi: Suhteellinen verkko-osoite

en: The relative URL.
fi: Suhteellinen verkko-osoite.

en: Absolute URL
fi: Absoluuttinen verkko-osoite

en: The absolute URL.
fi: Absoluuttinen verkko-osoite.

en: Tokens related to menus.
fi: Valikoihin liittyvät korvauskuviot.

en: The unique machine-readable name of the menu.
fi: Valikon yksilöllinen koneluettava nimi.

en: The optional description of the menu.
fi: Valikon valinnainen kuvaus.

en: Menu link count
fi: Valikkolinkkien määrä

en: The number of menu links belonging to the menu.
fi: Valikossa olevien valikkolinkkien määrä.

en: The URL of the menu's edit page.
fi: Valikon muokkaussivun verkko-osoite.

en: The menu of the menu link.
fi: Valikkolinkin valikko.

en: The URL of the menu link's edit page.
fi: Valikkolinkin muokkaussivun verkko-osoite.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
fi[0]: %element otsikko voi sisältää enintään yhden korvauskuvion.
fi[1]: %element otsikko voi sisältää enintään @count korvauskuviota.

en: Content access
fi: Sisällön pääsysäännöt

en: Field group format:
fi: Kenttäryhmän muoto:

en: Weight for new group
fi: Uuden kenttäryhmän painoarvo

en: Add new group: the group name %group_name is invalid. The name must include only lowercase unaccentuated letters, numbers, and underscores.
fi: Lisää uusi kenttäryhmä: kenttäryhmän nimi %group_name on epäkelpo. Nimi voi sisältää ainoastaan kirjaimia, numeroita ja alaviivoja.

en: Add new group: the group name %group_name is too long. The name is limited to 32 characters, including the 'group_' prefix.
fi: Lisää uusi kenttäryhmä: kenttäryhmän nimi %group_name on liian pitkä. Nimen pituus on rajoitettu 32 merkkiin mukaanlukien 'group_' etuliite.

en: Add new group: the group name %group_name already exists.
fi: Lisää uusi ryhmä: ryhmä nimellä %group_name on jo olemassa.

en: The css class must include only letters, numbers, underscores and dashes.
fi: CSS-luokka saa sisältää ainoastaan kirjaimia, numeroita, väliviivoja ja alaviivoja.

en: Are you sure you want to delete the group %group?
fi: Oletko varma että haluat poistaa kenttäryhmän %group?

en: The group %group has been deleted from the %type content type.
fi: Ryhmä %group on poistettu sisältötyypistä %type.

en: This fieldgroup renders child groups as jQuery accordion.
fi: Tämä kenttäryhmä mahdollistaa kenttäryhmän pienentämisen jQueryn accordionin avulla.

en: This fieldgroup renders the content in a div, part of accordion group.
fi: Kenttäryhmä renderöi sisällön div-elementiun sisään joka on osa piennennettävissä olevaa kenttäryhmää.

en: Extra CSS classes
fi: Ylimääräiset CSS-luokat

en: Blind
fi: Sokea

en: Horizontal Tabs
fi: Vaakavälilehdet

en: Fieldgroups
fi: Kenttäryhmät

en: <p class="fieldgroup-help">Fields can be dragged into groups with unlimited nesting. Each fieldgroup format comes with a configuration form, specific for that format type.<br />Note that some formats come in pair. These types have a html wrapper to nest its fieldgroup children. E.g. Place accordion items into the accordion, vertical tabs in vertical tab group and horizontal tabs in the horizontal tab group. There is one exception to this rule, you can use a vertical tab without a wrapper when the additional settings tabs are available. E.g. node forms.</p>
fi: <p class="fieldgroup-help">Kenttiä voidaan siirtää kenttäryhmiin vetotoiminnon avulla, tasojen määrää ei ole rajoitettu. Jokainen kenttäryhmän muoto sisältää muotokohtaisen asetuskaavakkeen.<br />Huomaa että jotkut muodot saattavat tulla pareittain. Näillä tyypeillä on ympäröivä html-luokka joka sisennyttää sen aliryhmät oikealla tavalla. Ts. aseta pienennettävissä olevat ryhmät piennennettävissä olevaan ryhmään ja vaakasuorat välivehdet vaakasuorien välilehtien ryhmään. Sääntöön on olemassa yksi poikkeus, voit käyttää pystysuoraa välilehteä ilman ympäröivää elementtiä kun lisäasetusvälilehdet ovat käytössä. Esimerkiksi solmujen lisäyskaavakkeet.</p>

en: New group %label successfully created.
fi: Uusi ryhmä %label onnistuneesti lisätty.

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
fi: Mikäli valittuna, käyttäjät voivat syöttää useita arvoja muodossa 1+2+3 (OR toiminnolle) tai 1,2,3 (AND toiminnolle).

en: Master
fi: Isäntä

en: Neighborhood
fi: Lähiö

en: Group membership
fi: Ryhmän jäsenyys

en: Rendered node
fi: Renderöity solmu

en: The user roles associated with the user account.
fi: Käyttäjätiliin liitetyt käyttäjäroolit.

en: Brief URL
fi: Tiivistetty verkko-osoite

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
fi: Verkko-osoite ilman protokollaa ja päättävää kautta-merkkiä.

en: Tokens related to arrays of strings.
fi: Merkkijonoja sisältäviin arrayhin liittyvät korvauskuviot.

en: The first element of the array.
fi: Arrayn ensimmäinen elementti.

en: The last element of the array.
fi: Arrayn viimeinen elementti.

en: The number of elements in the array.
fi: Elementtien lukumäärä arrayssä.

en: The array reversed.
fi: Array käänteisessä järjestyksessä.

en: The array of keys of the array.
fi: Arrayn avaimet arrayna.

en: Imploded
fi: Tiivistetty

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
fi: Arrayn arvot yhdistettynä kustomoidulla merkillä kunkin arvon välillä.

en: Aggregation type
fi: Aggregointityyppi

en: Appears in: @bundles.
fi: Esiintyy: @bundles.

en: Debug value
fi: Debuggausarvo

en: Value to debug
fi: Debugattava arvo

en: A date in '@type' format. (%date)
fi: Päivämäärä '@type' muodossa. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
fi: Luokittelutermin juuritermi.

en: File byte size
fi: Tiedostokoko tavuina

en: The size of the file, in bytes.
fi: Tiedoston koko tavuina.

en: Query string value
fi: Kyselymerkkijonon arvo

en: The value of a specific query string field of the current page.
fi: Tämänhetkisen sivun tietyn kyselymerkkijonokentän arvo.

en: A random number from 0 to @max.
fi: Satunnaisluku välillä 0 ja @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
fi: Satunnainen tiivistemerkkijono. Mahdolliset tiivistysalgoritmit: @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
fi: Yritettiin suorittaa korvauskuviokorvaus korvauskuviotyypille %type ilman tarpeellista tietoa.

en: Group content entity
fi: Ryhmäsisällön entiteetti

en: Entity Reference
fi: Entiteettiviittaus

en: An autocomplete text field.
fi: Autocomplete tekstikenttä.

en: Display the label of the referenced entities.
fi: Näytä viitattujen entiteettien etiketit.

en: Rendered entity
fi: Renderöity entiteetti

en: Display the referenced entities rendered by entity_view().
fi: Näytä entity_view():n renderöimät viitatut entiteetit.

en: Link label to the referenced entity
fi: Linkitä etiketti viitattuun entiteettiin

en: Add new view mode
fi: Lisää uusi esitystapa

en: @type field.
fi: @type kenttä.

en: Create @type
fi: Luo @type

en: @name field is required.
fi: @name kenttä on pakollinen.

en: No tokens available
fi: Korvauskuvioita ei ole saatavilla

en: Token registry caches cleared.
fi: Korvauskuviorekisterin välimuistit tyhjennetty.

en: The path component of the URL.
fi: Verkko-osoitteen polkukomponentti.

en: Unaliased URL
fi: Aliasoimaton verkko-osoite

en: The unaliased URL.
fi: Aliasoimaton verkko-osoite.

en: The specific value of the array.
fi: Arrayn tietty arvo.

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
fi: Sähköposteissa käytettävät korvauskuviot on listattu alla olevassa listassa.

en: Add and configure
fi: Lisää ja konfiguroi

en: Database settings
fi: Tietokanta-asetukset

en: Change handler
fi: Vaihda käsittelijää

en: Is empty
fi: On tyhjä

en: Simple text
fi: Yksinkertainen teksti

en: Fieldgroup @group is not cloned since a group already exists with the same name.
fi: Kenttäryhmän @group kloonaaminen ei ole mahdollista koska samanniminen kenttäryhmä on jo olemassa.

en: Fieldgroup @group cloned successfully.
fi: Kenttäryhmä @group kloonattu onnistuneesti.

en: Show label
fi: Näytä etiketti

en: Manage form display
fi: Hallitse lomakkeen esitystapaa

en: Bypass access checks
fi: Ohita oikeuksien tarkistus

en: Save and add
fi: Tallenna ja lisää

en: Full HTML
fi: Täysi HTML

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
fi: Luokittelutermin isäntien nimet arrayna juuresta alkaen.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
fi: Valikkolinkkien isäntien nimet arrayna juuresta alkaen.

en: Do not begin name with numbers.
fi: Älä aloita nimeä numeroilla.

en: Original @entity
fi: Alkuperäinen @entity

en: The original @entity data if the @entity is being updated or saved.
fi: Alkuperäinen @entity tieto jos @entity tallennetaan tai päivitetään.

en: The base name of the file.
fi: Tiedoston perusnimi.

en: This field supports tokens.
fi: Kenttä tukee korvauskuvioita.

en: Browse available tokens.
fi: Selaa käytettävissä olevia korvauskuvioita.

en: The referenced entity
fi: Viitattu entiteetti

en: Text value
fi: Tekstin arvo

en: Current interface language
fi: Tämänhetkinen käyttöliittymäkieli

en: Briefly describe the changes you have made.
fi: Kuvaa lyhyesti tekemäsi muutokset.

en: Installation profile
fi: Asennusprofiili

en: Expand each component section and select which items should be included in this feature export.
fi: Laajenna jokaisen komponentin valinta ja valitse, mitkä kohteet sisällytetään tämän ominaisuuden vientiin.

en: Save and manage fields
fi: Tallenna ja ylläpidä kenttiä

en: View profile
fi: Näytä profiili

en: Reference type
fi: Viittaustyyppi

en: You have unsaved changes.
fi: Sinulla on tallentamattomia muutoksia.

en: @type %info has been created.
fi: @type %info luotu.

en: @type %info has been updated.
fi: @type %info päivitetty.

en: @type: added %info.
fi: @type: lisätty %info.

en: @type: updated %info.
fi: @type: päivitetty %info.

en: Type of item to reference
fi: Viitattavan kohteen tyyppi

en: Reference method
fi: Viittaustapa

en: Unlimited number of files can be uploaded to this field.
fi: Kenttään on mahdollista ladata rajoittamaton määrä tiedostoja.

en: The time that the node was created.
fi: Solmun luontiajankohta.

en: Save and keep published
fi: Tallenna ja pidä julkaistuna

en: Save and unpublish
fi: Tallenna ja peru julkaisu

en: Save as unpublished
fi: Tallenna julkaisemattomana

en: Save and keep unpublished
fi: Tallenna ja pidä julkaisemattomana

en: Read more<span class="visually-hidden"> about @title</span>
fi: Lue lisää <span class="visually-hidden">@title</span>

en: Enter a part of the module name or description to filter by.
fi: Syötä osa moduulin nimestä tai kuvauksesta suodatusta varten.

en: With selection
fi: Valinnalla

en: Login attempt failed from %ip.
fi: Kirjautuminen epäonnistui IP-osoitteesta %ip.

en: Display the ID of the referenced entities.
fi: Näytä viitattujen entiteettien ID't.

en: Conflicts
fi: Ristiriidat

en: The referenced entity (%type: %id) does not exist.
fi: Viitattua entiteettiä (%type: %id) ei löydy.

[ctx: Sort order]
en: Order
fi: Järjestys
    kontekstissa: Lajittelujärjestys

en: Enter module name
fi: Syötä moduulin nimi

en: Override Global Settings
fi: Yliaja yleiset asetukset

en: Custom block library
fi: Kustomoitujen lohkojen kirjasto

en: One file only. | Maximum @count files.
fi[0]: Vain yksi tiedosto.
fi[1]: Enintään @count tiedostoa.

en: Reset your password
fi: Palauta salasanasi

en: Write
fi: Kirjoita

en: Simple configuration
fi: Yksinkertaiset asetukset

en: Configuration type
fi: Asetusten tyyppi

en: Route name
fi: Reitin nimi

en: Add new form mode
fi: Lisää uusi lomakemuoto

en: Site branding
fi: Sivuston brändäys

[ctx: Entity type group]
en: Content
fi: Sisältö

en: Tracker settings
fi: Seurannan asetukset

en: User window
fi: Käyttäjän ikkuna

en: Username or email address
fi: Käyttäjätunnus tai sähköpostiosoite

en: Site header
fi: Sivuston ylätunniste

en: Add contact form
fi: Lisää yhteydenottolomake

en: Allowed types: @extensions.
fi: Sallitut tiedostotyypit: @extensions.

en: Install and set as default
fi: Asenna ja määritä oletukseksi

en: Target UUID
fi: Kohde UUID

en: Publish status
fi: Julkaisutila

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels. Images larger than <strong>@max</strong> pixels will be resized.
fi: Kuvien on oltava mitoiltaan suurempia kuin <strong>@min</strong> pikseliä. Jos kuva on suurempi kuin <strong>@max</strong> pikseliä, sitä pienennetään.

en: Images must be larger than <strong>@min</strong> pixels.
fi: Kuvien on oltava mitoiltaan vähintään <strong>@min</strong> pikseliä.

en: Submitted by @author_name on @date
fi: Lähettänyt @author_name @date

en: Allow conflicts
fi: Salli ristiriidat

en: Static caches
fi: Staattiset välimuistit

en: Documentation D8
fi: Drupal 8 -dokumentaatio

en: All cache cleared.
fi: Kaikki välimuistit on tyhjennetty.

en: CSS and JavaScript cache cleared.
fi: CSS- ja JavaScript-välimuistit on tyhjennetty.

en: %type: @message in %function (line %line of %file).
fi: %type: @message funktiossa %function (rivi %line tiedostossa %file).

en: Primary admin actions
fi: Ensisijaiset ylläpidon toimenpiteet

en: Run database updates
fi: Suorita tietokantapäivitykset

en: User account menu
fi: Käyttäjävalikko

en: Basic block
fi: Peruslohko

en: A basic block contains a title and a body.
fi: Peruslohko sisältää otsikon ja leipätekstin

en: Basic HTML
fi: Perus-HTML

en: Restricted HTML
fi: Rajattu HTML

en: @size limit.
fi: Rajoitus: @size.

en: Name or email contains
fi: Nimi tai sähköposti sisältää

en: See also:
fi: Katso myös:
