Open Social (8.x-1.0-alpha5) - en to jv translation catalogue (298 entries)

en: Forms
jv: Formulir

en: Home
jv: Joglo

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Images
jv: Gambar

en: Previous
jv: Sakdurunge

en: Next
jv: Sakterusé

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: delete
jv: busak

en: Register
jv: Ndaftar

en: Create a new user account.
jv: Gawé akun panganggo anyar.

en: Delete
jv: Busak

en: Submit
jv: Kirim

en: Operations
jv: Operasi

en: Content
jv: Konten

en: Value
jv: Biji

en: Username
jv: Jeneng Panganggo

en: content
jv: kontén

en: Development
jv: Pangembangan

en: Groups
jv: Kelompok

en: Group
jv: Grup

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Closed
jv: Ditutup

en: List
jv: Daftar

en: Subject
jv: Subyek

en: disabled
jv: mati

en: Confirm
jv: Konfirmasi

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Language
jv: Basa

en: Read more
jv: Candhaké

en: more
jv: pepaké

en: Disable
jv: Dipaténi

en: Disabled
jv: Mati

en: Enabled
jv: Urip

en: Administration
jv: Pengelolaan

en: Comments
jv: Komèntar

en: Action
jv: Aksi

en: Tags
jv: Tautan

en: Yes
jv: Ya

en: No
jv: Ora

en: Content types
jv: Tipe kontèn

en: Download
jv: Undhuh

en: Version
jv: Versi

en: view
jv: tampilan

en: Edit
jv: Sunting

en: Date
jv: Tanggal

en: Search
jv: Goléki

en: Reset
jv: Baléknā

en: None
jv: Nihil

en: Display settings
jv: Sétingan Display

en: default
jv: gawan

en: Number
jv: Angka

en: Message
jv: Pesen

en: Password
jv: Sandhi

en: Country
jv: Negara

en: Weight
jv: Urutan

en: Image
jv: Gambar

en: Container
jv: Kontainer

en: Types
jv: Tipe

en: Parent
jv: Induk

en: Parents
jv: Baboné

en: none
jv: ora ana

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Go to previous page
jv: Kācā sakdurungé

en: Go to next page
jv: Kācā terusané

en: Import
jv: Ngimpor

en: Book
jv: Buku

en: Export
jv: Ngékspor

en: Label
jv: Judul

en: Preview
jv: Tudhuhnā

en: Save
jv: Simpen

en: Help
jv: Pitulungan

en: username
jv: jeneng panganggo

en: Default
jv: Gawan

en: Update
jv: Dianyari

en: Open
jv: Dibuka

en: Small
jv: Cilik

en: Large
jv: Gedhe

en: Core
jv: Inti

en: Time
jv: Wektu

en: Views
jv: View

en: Add
jv: Tambah

en: View
jv: Tampilan

en: Vocabularies
jv: Kosakata

en: Modules
jv: Modul

en: Visible
jv: Kétok

en: Teaser
jv: Ringkesan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: Text
jv: Teks

en: Theme
jv: Tema

en: Upload
jv: Unggah

en: type
jv: tipe

en: Mail
jv: Surat

en: User
jv: Panganggo

en: Content type
jv: Tipe kontèn

en: Configure
jv: Konfigurasi

en: file
jv: berkas

en: Error
jv: Salah

en: Options
jv: Opsi

en: Created
jv: Digawé

en: Create
jv: Gawé

en: Separator
jv: Watesan

en: Exclude
jv: Kejābā

en: Horizontal
jv: Horisontal

en: Vertical
jv: Vertikal

en: All
jv: Kabèh

en: Active
jv: Aktif

en: Done
jv: Rampung

en: Page title
jv: Judhul kācā

en: Block
jv: Blok

en: Page
jv: Kācā

en: Not found
jv: Ora ketemu

en: Module
jv: Modul

en: Never
jv: Ora tahu

en: Menu link
jv: Tautan menu

en: To
jv: Marang

en: Custom
jv: Kostum

en: Visibility
jv: Sing dikétokne

en: Roles
jv: Parāgā

en: Comment
jv: Komèntar

en: Published
jv: Dipacak

en: Filter
jv: Saring

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Session ID
jv: ID sesi

en: Last access
jv: Aksés terakhir

en: Field name
jv: Jeneng field

en: Fields
jv: Field

en: Count
jv: Jumlah

en: Warning
jv: Weling

en: %time ago
jv: %time kepengker

en: Nodes
jv: Node

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Advanced
jv: Mahir

en: Maximum
jv: Maksimal

en: Details
jv: Lengkapé

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Owner
jv: Sing duwé

en: Recipient
jv: Penerima

en: General
jv: Umum

en: Method
jv: Metode

en: Configuration
jv: Pangaturan

en: Role
jv: Parāgā

en: Select all
jv: Pilih kabèh

en: User login
jv: Login panganggo

en: String
jv: Tembung

en: Users
jv: Panganggo

en: Not installed
jv: Ora dipasang

en: Save changes
jv: Simpenana perubahané

en: Anonymous
jv: Jeneng ora dikenal

en: Uninstall
jv: Dicopot

en: Install
jv: Dipasang

en: Save and edit
jv: Simpen lan sunting

en: Profile
jv: Profil

en: Clear cache
jv: Resikānā telih

en: Save settings
jv: Nyimpen setingan

en: Function
jv: Fungsi

en: Default language
jv: Basa gawan asliné

en: Add user
jv: Tambah panganggo

en: Size of textfield
jv: Ukuran field tèks

en: Hidden
jv: Umpetan

en: Show
jv: Kétoknā

en: Add menu
jv: Tambah menu

en: ‹ previous
jv: ‹ sakdurungé

en: next ›
jv: sakwisé ›

en: The changes have been saved.
jv: Owah-owahan uwis disimpen.

en: Member for
jv: Anggota kanggo

en: @time ago
jv: @time kepungkur

en: Front page
jv: Kācā Ngajeng

en: Languages
jv: Bāsā-bāsā

en: Topics
jv: Topik-topik

en: Topic
jv: Topik

en: Allowed values list
jv: Daftar nilai sing disediaknā

en: Create new revision
jv: Gawé  revisi anyar

en: Select list
jv: Daftar pilih

en: Posts
jv: Kiriman

en: Revert
jv: Baléknā

en: Log out
jv: Metu log

en: profile
jv: profil

en: Create new account
jv: Gawé akun anyar

en: People
jv: Pawongan

en: Blocked
jv: Ditolak

en: Revision
jv: Perubahan

en: Permissions
jv: Kawenangan

en: Installed
jv: Dipasang

en: Date created
jv: Tanggal digawé

en: @type: deleted %title.
jv: @type: dibusak %title.

en: The username %name has not been activated or is blocked.
jv: Jeneng pangganggo %name ora aktif utāwā uwis ditolak.

en: Login attempt failed for %user.
jv: Kegagalan login kanggo %user.

en: image
jv: gambar

en: Themes
jv: Téma

en: Default value
jv: Biji gawan

en: Enter the terms you wish to search for.
jv: Ketiknā tetembungan sing arep digoléki.

en: Blocks
jv: Blok

en: Menus
jv: Menu

en: Add vocabulary
jv: Tambah vokabulari

en: Add another item
jv: Tambah item liyané

en: Manage fields
jv: Nata field

en: Decimal
jv: Desimal

en: Check boxes/radio buttons
jv: Cekboks/tombol radio

en: Index
jv: Indek

en: Permission
jv: Kawenangan

en: Hide
jv: Umpetaké

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Profiles
jv: Profil

en: Reply
jv: Balesan

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
jv: Sampéyan yakin arep mbaléknā nang revisi %revision-date?

en: « first
jv: « pertama

en: last »
jv: terakhir »

en: Add role
jv: Tambahnā parāgā

en: Context
jv: Konték

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
jv: Pitudhuh ngreset tembung sandhi dikirim marang %name nang %email.

en: Account
jv: Akun

en: Joined
jv: Nggabung

en: Any
jv: Sembarang

en: Node count
jv: Jumlah node

en: Field settings
jv: Sétingan field

en: Skip to main content
jv: Liwati nang kontèn utama

en: Number of comments
jv: Jumlah komèntar

en: Content ID
jv: ID kontèn

en: About
jv: Ngenani

en: Unpublish comment
jv: Komèntar ora dipacak

en: Create @name
jv: Gawé @name

en: Save permissions
jv: Simpen kawenangan

en: Effect
jv: Efék

en: Error message
jv: Pesen kesalahan

en: User account
jv: Akun panganggo

en: Direction
jv: Arah

en: No content available.
jv: Ora ānā kontèn sing cumawis.

en: Run cron
jv: Nglakokaké cron

en: IP address
jv: Alamat IP

en: Primary tabs
jv: Tab Primer

en: Secondary tabs
jv: Tab sékundér

en: Revision information
jv: Katrangan revisi

en: Search index
jv: Nggolèki indeks

en: The size of the file.
jv: Ukuran berkas.

en: 1 character | @count characters
jv[0]: 1 karakter
jv[1]: @count karakter

en: Publish comment
jv: Pacak komèntar

en: Add link
jv: Tambah tautan

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Machine-readable name
jv: Jeneng gampangé-mesin

en: Drag to re-order
jv: Gérédi kanggo ngurutaké

en: The installation has encountered an error.
jv: Instalasi nemoknā kesalahan.

en: Copy of the revision from %date.
jv: Nyalin revisi sākā %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
jv: @type: dibaléknā %title revisi %revision.

en: Add content type
jv: Tambah tipe konten

en: Minimum word length to index
jv: Dawané tembung minimum kanggo indeks

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
jv: Cacahé karakter nang tembung sing kudu di indek. Nyetél sethithik artiné ngasilaké rangking panggolékan sing luwih apik nanging nggedhéni ukuran database. Saben antrian panggolékan kudu ngandhut paling ora se-tembung nang ukuran iki (utawa luwih suwé).

en: Simple CJK handling
jv: Nangani Simple CJK

en: No modules selected.
jv: Ora ānā modul sing dipilih.

en: Cron ran successfully.
jv: Cron uwis sukses dilakokaké.

en: No modules are available to uninstall.
jv: Ora ānā modul cumawis sing bisa dicopot.

en: Powered by Drupal
jv: Kadigdayaané Drupal

en: Libraries
jv: Pustaka

en: Cancel account
jv: Batalaké akun

en: Not restricted
jv: Ora aman

en: Edit URL
jv: Sunting URL

en: Main page content
jv: Kācā utama konten

en: Default country
jv: Jeneng Negara

en: (active tab)
jv: (tab aktif)

en: Only the listed pages
jv: Namung kaca nang daftar iki

en: Full comment
jv: Komèntar sawutuhé

en: Save comment
jv: Simpen komèntar

en: Hide summary
jv: Umpetna rangkuman

en: Edit summary
jv: Sunting rangkuman

en: Manage display
jv: Nata tampilan

en: Update style
jv: Nganyari gagrag

en: Add effect
jv: TAmbah efek

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
jv: Jeneng kewaca-mesin ora sah. Leboknā jeneng liya seliyané %invalid.

en: Delete selected content
jv: Busak kontén sing kepilih

en: Deleted @count posts.
jv: Mbusak @count kiriman.

en: Are you sure you want to delete this item? | Are you sure you want to delete these items?
jv[0]: Sampéyan arep mbusak item iki?
jv[1]: Sampéyan arep mbusak item-item iki?

en: Revision log message
jv: Pesen log revisi

en: Full content
jv: Konten wutuh

en: Find and manage content.
jv: Nggolèki lan natani konten.

en: Tools that enhance the user interface.
jv: Piranti kanggo ngembangaké polatan panganggo.

en: No people available.
jv: Ora ānā pawongan cumawis.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
jv: Administrator nggawé akun kanggo Sampéyan nang [site:name]

en: Find and manage people interacting with your site.
jv: Temoknā lan natani sesrawungané wong-wong karo situs Sampéyan.

en: Entity ID
jv: ID Entiti

en: Translation source node
jv: Node sumber terjemahan

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
jv: Ngatur ulang barisan nganggo nomer bobot ngganténi nggéréd.

en: One-time login URL
jv: Login URL Sepisanan

en: New field name
jv: Jeneng field anyar

en: Post comments
jv: Ngirim komèntar

en: Text Formats
jv: Format tèks

en: Install new module
jv: Masang modul anyar

en: Install new theme
jv: Masang téma anyar

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
jv: Ngelola akun panganggo, parāgā lan kawenangan.

en: Weight for @title
jv: Bobot kanggo @title

en: Weight for row @number
jv: Bobot kanggo baris @number

en: Allowed values list: invalid input.
jv: Daftar biji sing diidinaké: inputan ora sah.

en: Allowed values list: some values are being removed while currently in use.
jv: Daftar biji sing diidinaké: sapérangan biji uwis dibuwang nalikā digunaknā.

en: Asc
jv: Urut Maju
