Open Social (8.x-1.0-alpha6) - en to am translation catalogue (178 entries)

en: Forms
am: ቅፆች

en: Home
am: ቤት

en: Title
am: ዓርእስት

en: Body
am: አካል

en: Images
am: ምስሎች

en: Next
am: ቀጣይ

en: Save configuration
am: ውቅረት አስቅምጥ

en: delete
am: ሰርዝ

en: Status
am: ሁኔታ

en: Register
am: ይመዝገቡ

en: Create a new user account.
am: አዲስ የተጠቃሚ መለያ ፍጠር።

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Content
am: ይዞታ

en: Value
am: እሴት

en: Username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Development
am: ልማት

en: Groups
am: ቡድኖች

en: Group
am: ቡድን

en: Type
am: ዓይነት

en: Author
am: ደራሲ

en: Closed
am: የተዘጋ

en: List
am: ዝርዝር

en: Subject
am: ዓርእስት

en: disabled
am: የቦዘነ

en: Confirm
am: አረጋግጥ

en: Cancel
am: ሰርዝ

en: Remove
am: አስወግድ

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Language
am: ቋንቋ

en: more
am: ተጨማሪ

en: Disabled
am: ቦዘኔ

en: Enabled
am: ንቁ

en: Administration
am: አስተዳደር

en: Comments
am: አስተያየቶች

en: Action
am: እርምጃ

en: Tags
am: መለያዎች

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Content types
am: የይዞታ ዓይነቶች

en: Version
am: ሥሪት

en: view
am: ትይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Date
am: ቀን

en: Search
am: ፈልግ

en: Message
am: መልእክት

en: Password
am: የይለፍ ቃል

en: Weight
am: ክብደት

en: Parent
am: ወላጅ

en: none
am: ምንም

en: Settings
am: ቅንብሮች

en: Name
am: ስም

en: Go to previous page
am: ወደ ቀድሞ ገጽ ሂድ

en: Go to next page
am: ወደ ሚቀጥለው ገጽ ሂድ

en: Import
am: አስመጣ

en: Export
am: ላክ

en: Label
am: መሰየሚያ

en: Preview
am: ቅድመ እይታ

en: Save
am: አስቀምጥ

en: Help
am: እርዳታ

en: username
am: የተጠቃሚ ስም

en: Default
am: ነባሪ

en: Update
am: አዘምን

en: Time
am: ሰዓት

en: View
am: ትይታ

en: URL
am: ዩአርኤል

en: Path
am: ዱካ

en: Modules
am: ሞዱሎች

en: Region
am: ክልል

en: Text
am: ጽሁፍ

en: ID
am: አይዲ

en: type
am: ዓይነት

en: Mail
am: ደብዳቤ

en: User
am: ተጠቃሚ

en: Configure
am: ውቀር

en: status
am: ሁኔታ

en: Error
am: ስህተት

en: Horizontal
am: አግድም

en: Vertical
am: አቀብ

en: Active
am: ገባሪ

en: Page title
am: የገፅ ርዕስ

en: Block
am: ጥምር

en: Page
am: ገጽ

en: Drupal
am: ድሩፓል

en: Header
am: ራስጌ

en: Footer
am: ግርጌ

en: Custom
am: ብጁ

en: Roles
am: ሚናዎች

en: Published
am: የታተመ

en: Filter
am: ማጣሪያ

en: Promoted to front page
am: ወደ ፊተኛው ገጽ የተሸጋገረ

en: Field name
am: የመስኩ ስም

en: active
am: ገባሪ

en: Authored by
am: የተደረሰው በ

en: Maximum
am: ከፍተኛው

en: Recipient
am: ተቀባይ

en: node
am: አንጓ

en: Table
am: ሰንጠረዥ

en: access content
am: ይዞታ ተመልከት

en: User login
am: የተጠቃሚ መግቢያ

en: Log in
am: ግባ

en: String
am: ሕብረቁምፊ

en: Users
am: ተጠቃሚዎች

en: Cache
am: መሸጎጫ

en: Anonymous
am: ስም አልባ

en: Provider
am: አቅራቢ

en: Uninstall
am: አራግፍ

en: Tools
am: መገልገያዎች

en: Filters
am: ማጣሪያዎች

en: Integer
am: ኢንቲጀር

en: Close
am: ዝጋ

en: Save settings
am: ቅንብሮቹን አስቀምጥ

en: Sort by
am: ደርድር

en: Size of textfield
am: የፅሁፍ መስኩ መጠን

en: Hidden
am: ድብቅ

en: Add menu
am: ምናሌ ጨምር

en: Clear
am: አጥራ

en: ‹ previous
am: ‹ ቀድሞ

en: next ›
am: ቀጣይ ›

en: Member for
am: አባልነት ለ

en: @time ago
am: @time በፊት

en: Front page
am: ፊት ገፅ

en: Languages
am: ቋንቋዎች

en: Create new revision
am: አዲስ ክለሳ ፍጠር

en: Create new account
am: አዲስ መለያ ፍጠር

en: Blocked
am: የተጣመረ

en: Permissions
am: ፈቃዶች

en: Themes
am: ገጽታዎች

en: Read only
am: ንባብ ብቻ

en: Tabs
am: ትሮች

en: Default value
am: ነባሪ እሴት

en: Translated
am: የተተረጎመ

en: Blocks
am: ጥምረቶች

en: Menus
am: ምናሌዎች

en: Add vocabulary
am: መዝገበ ቃላት ጨምር

en: Minimum
am: አነስተኛው

en: Permission
am: ፈቃድ

en: Language code
am: የቋንቋ ኮድ

en: « first
am: « መጀምሪያ

en: last »
am: መጨረሻ »

en: Edit comment
am: አስተያየትን አርትእ

en: Account
am: መለያ

en: Unpublish comment
am: ያልታተመ አስተያየት

en: Untranslated
am: ያልተተረጎመ

en: Create @name
am: @name ፍጠር

en: Element
am: አባል

en: Save permissions
am: ፍቃዶችን አስቀምጥ

en: Entity type
am: የአካሉ ዓይነት

en: User account
am: የተጠቃሚ መለያ

en: Main navigation
am: ዋና ምናሌ

en: Direction
am: አቅጣጫ

en: Run cron
am: ክሮንን አሩጥ

en: Autocomplete matching
am: የራሥ-ሙላ ማዛመድ

en: Primary tabs
am: ቀዳሚ ትሮች

en: Secondary tabs
am: ሁለተኛ ትሮች

en: Boolean
am: ቡሊያን

en: Bundle
am: ቅርቅብ

en: Revision information
am: የክለሳ መረጃ

en: Placeholder
am: ቦታ ያዥ

en: The installation has encountered an error.
am: የመጫን ሂደቱ እክል አጋጥሞታል።

en: HTML filter
am: ኤች ቲ ኤም ኤል ማጣሪያ

en: Post settings
am: የሕትመት ቅንብሮች

en: Add content type
am: የይዞታ ዓይነት ጨምር

en: Cron ran successfully.
am: ክሮን በትክክል ሮጧል።

en: Powered by Drupal
am: በድሩፓል የሚንቀሳቀስ

en: Show links
am: ማገናኛዎቹን አሳይ

en: Status messages
am: የሁኔት መልዕክቶች

en: Dependencies
am: ጥገኛዎች

en: Main page content
am: የመነሻ ገጽ ይዘት

en: UUID
am: ዩዩአይዲ

en: View mode
am: የእይታ ሁኔታ

en: Link label to the referenced entity
am: መሰየሚያውን ከሚጣቀሰው አካል ጋር አገናኝ

en: Type of item to reference
am: ማጣቀስ የተፈለገው ዓይነት

en: Reference method
am: የማጣቀሻ ስልት

en: Site branding
am: የድህረ ገዕ መለያ

en: Primary admin actions
am: የአስተዳዳሪ ዋና ዋና ተግባራት

en: User account menu
am: የተጠቃሚ መለያ ምናሌ
