Open Social (8.x-1.0-alpha6) - en to bg translation catalogue (291 entries)

en: Home
bg: Каталог

en: Title
bg: Заглавие

en: Body
bg: Съдържание

en: Previous
bg: Предишно

en: Next
bg: Още

en: Save configuration
bg: Запази настройката

en: enabled
bg: включено

en: delete
bg: изтрий

en: Status
bg: Статус

en: Create a new user account.
bg: Създай нов потребителски акаунт.

en: E-mail
bg: Е-поща

en: Delete
bg: Изтриване

en: Submit
bg: Запис

en: Operations
bg: Действия

en: Content
bg: Съдържание

en: Value
bg: Стойност

en: Username
bg: Потребителско име

en: content
bg: съдържание

en: Development
bg: Разработка

en: Group
bg: Група

en: Type
bg: Тип

en: Author
bg: Автор

en: Closed
bg: Закрито

en: List
bg: Списък

en: Subject
bg: Тема

en: disabled
bg: деактивиран

en: Confirm
bg: Потвърди

en: Cancel
bg: Отмени

en: Remove
bg: Премахни

en: Description
bg: Описание

en: Language
bg: Език

en: Read more
bg: Пълен текст

en: more
bg: още

en: Disable
bg: Дезактивирай

en: Disabled
bg: Деактивиран

en: Enabled
bg: Активиран

en: Administration
bg: Администриране

en: Comments
bg: Коментари

en: Priority
bg: Приоритет

en: Action
bg: Действие

en: On
bg: Включи

en: Tags
bg: Таг

en: Yes
bg: Да

en: No
bg: Не

en: Content types
bg: Типове съдържание

en: Download
bg: Свали

en: Version
bg: Версия

en: view
bg: преглед

en: Edit
bg: Редактирай

en: Date
bg: Дата

en: Search
bg: Търси

en: Reset
bg: Рестартирай

en: None
bg: Не

en: Display settings
bg: Настройки на дисплея

en: default
bg: по подразбиране

en: Number
bg: Число

en: Message
bg: Съобщение

en: Password
bg: Парола

en: Country
bg: Страна

en: Weight
bg: Тегло

en: Variable
bg: Променлив

en: Image
bg: Снимка

en: Types
bg: Типове

en: Parent
bg: Родител

en: Parents
bg: Родители

en: none
bg: не

en: Settings
bg: Настройки

en: Name
bg: Име

en: Go to previous page
bg: Към предишната страница

en: Go to next page
bg: Към следващата страница

en: Import
bg: Импортирай

en: Book
bg: Книга

en: Export
bg: Експорт

en: Back
bg: Назад

en: Field
bg: Поле

en: Label
bg: Заглавие

en: Preview
bg: Предварителен преглед

en: Save
bg: Запази

en: Help
bg: Справка

en: username
bg: потребителско име

en: Default
bg: По подразбиране

en: Update
bg: Промени

en: Open
bg: Отвори

en: Small
bg: Малък

en: Large
bg: Голям

en: Core
bg: Ядро

en: Time
bg: Време

en: Views
bg: Изгледи

en: Add
bg: Добави

en: View
bg: Прегледай

en: Format
bg: Формат

en: Path
bg: Път

en: Vocabularies
bg: Речници

en: Modules
bg: Модули

en: Region
bg: Област на сайта

en: Visible
bg: Видим

en: Menu
bg: Меню

en: Teaser
bg: Резюме

en: Updated
bg: Обновено

en: Text
bg: Текст

en: path
bg: Път

en: Total
bg: Общо

en: Upload
bg: Трансфер

en: type
bg: тип

en: Mail
bg: Адрес e-mail

en: User
bg: Потребител

en: Content type
bg: Тип на съдържанието

en: Configure
bg: Конфигурирай

en: file
bg: файл

en: status
bg: състояние

en: Error
bg: Грешка

en: Options
bg: Параметри

en: Created
bg: Създадено

en: Create
bg: Създаване

en: Menu item
bg: Елемент от меню

en: The name of the menu.
bg: Име на менюто

en: All
bg: Всички

en: Active
bg: Активен

en: Done
bg: Готово

en: Post
bg: Публикация

en: Page title
bg: Заглавие на страница

en: Block
bg: Блокирай

en: Page
bg: Страница

en: Added
bg: Добавено

en: Not found
bg: Не е намерено

en: Url
bg: URL

en: Off
bg: Изключи

en: Host
bg: Хост

en: Never
bg: Никога

en: Header
bg: Заглавна зона

en: Footer
bg: Под черта

en: Menu link
bg: Елемент от меню

en: To
bg: До

en: Custom
bg: Персонализиран

en: Visibility
bg: Видимост

en: Roles
bg: Роли

en: Comment
bg: Коментар

en: Published
bg: Публикувано

en: Filter
bg: Филтър

en: Promoted to front page
bg: Публикувано на първа страница

en: URL alias
bg: URL синоними

en: Last access
bg: Последен достъп

en: Message text
bg: Текст на съобщението

en: Count
bg: Брой

en: active
bg: активен

en: %time ago
bg: преди %time

en: Authored by
bg: Написано от

en: Thumbnail
bg: Умалена

en: Details
bg: Детайли

en: Load
bg: Зареди

en: Phone
bg: Телефон

en: Address
bg: Адрес

en: State
bg: Статус

en: Recipient
bg: Получател

en: node
bg: възел

en: General
bg: Общи

en: Table
bg: Таблица

en: Configuration
bg: Конфигурация на сайта

en: access content
bg: достъп до съдържанието

en: Role
bg: Роля

en: User login
bg: Потребителски вход

en: Log in
bg: Вход

en: String
bg: Стринг

en: Users
bg: Потребители

en: Not installed
bg: Не е инсталирана

en: Save changes
bg: Запази промените

en: Anonymous
bg: Анонимен

en: Uninstall
bg: Деинсталация

en: Install
bg: Инсталирай

en: Filters
bg: Филтри

en: Profile
bg: Профил

en: Clear cache
bg: Изчисти кеша

en: Save settings
bg: Запази настройките

en: Original
bg: Оригинал

en: Tracker
bg: Тракер

en: Notifications
bg: Известия

en: Default language
bg: Език по подразбиране

en: Hidden
bg: Скрит

en: Show
bg: Покажи

en: Messages
bg: Съобщения

en: Add menu
bg: Добави меню

en: Clear
bg: Изчисти

en: ‹ previous
bg: ‹ предишна

en: next ›
bg: следваща ›

en: update
bg: обновяване

en: The changes have been saved.
bg: Промените бяха записани.

en: Member for
bg: Член от

en: @time ago
bg: преди @time

en: Front page
bg: Начална страница

en: Languages
bg: Езици

en: Topics
bg: Теми

en: Topic
bg: Тема

en: Create new revision
bg: Създаване на нова версия

en: Select list
bg: Избор от списък

en: Posts
bg: Мнения

en: Revert
bg: Връщане

en: Server name
bg: Име на сървър

en: profile
bg: профил

en: Post comment
bg: Изпрати коментар

en: Create new account
bg: Регистрирай се

en: People
bg: Потребители

en: Blocked
bg: Блокиран

en: Revision
bg: Редакция

en: Permissions
bg: Права

en: @type: deleted %title.
bg: @type: изтрит %title.

en: The username %name has not been activated or is blocked.
bg: Потребителското име %name не е активирано или е блокирано.

en: Login attempt failed for %user.
bg: Неуспешен опит за идентификация на потребителя %user.

en: image
bg: изображение

en: Themes
bg: Теми

en: Read only
bg: Само четене

en: users
bg: потребители

en: Anonymous user
bg: Анонимен

en: Apply
bg: Търси

en: Enter the terms you wish to search for.
bg: Въведете думите, които желаете да търсите.

en: Translated
bg: преведен

en: Blocks
bg: Блокове

en: Menus
bg: Менюта

en: Add vocabulary
bg: Добави речник

en: Manage fields
bg: Управление на полета

en: Check boxes/radio buttons
bg: Отметки/радио — бутони

en: Index
bg: Индекс

en: Permission
bg: Разрешение

en: Hide
bg: Скрий

en: Language code
bg: Код на език

en: Profiles
bg: Профили

en: Reply
bg: Отговор

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
bg: Трябва да въведете поне една ключова дума, която да съдържа най-малко @count символа.

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
bg: Сигурни ли сте, че желаете да върнете редакцията от %revision-date?

en: Search users
bg: Търсене на потребители

en: Unavailable
bg: Недостъпно

en: « first
bg: « първа

en: last »
bg: последна »

en: 1 user | @count users
bg[0]: 1 потребител
bg[1]: @count потребители

en: Execute
bg: Изпълни

en: ok
bg: ок

en: Packages
bg: Пакети

en: Package
bg: Пакет

en: All types
bg: Всички видове

en: Restore
bg: Възстанови

en: Edit comment
bg: Редактирай коментар

en: contains
bg: съдържание

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
bg: Инструкции за възстановяване на паролата бяха изпратени на %name на %email.

en: Account
bg: Акаунт

en: Joined
bg: Регистриран

en: Field settings
bg: Настройки на полето

en: Skip to main content
bg: Премини към основното съдържание

en: Search content
bg: Търсене на съдържание

en: Number of comments
bg: Брой на коментарите

en: and
bg: и

en: Unpublish comment
bg: Премахни коментар

en: Untranslated
bg: Непреведен

en: Create @name
bg: Създай @name

en: Save permissions
bg: Запис на правата

en: Error message
bg: Съобщение за грешка

en: User account
bg: Потребителски акаунт

en: Direction
bg: Посока

en: Run cron
bg: Стартирай cron

en: Revision information
bg: Информация за редакция

en: Search index
bg: Индекс на търсене

en: Publish comment
bg: Публикувай коментар

en: Add link
bg: Добави линк

en: form
bg: форма

en: Drag to re-order
bg: Влачи за промяна на подредбата

en: The installation has encountered an error.
bg: Възникна грешка при инсталацията.

en: HTML filter
bg: HTML филтър

en: Copy of the revision from %date.
bg: Копие на редакцията от %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
bg: @type: върната %title редакция %revision.

en: Post settings
bg: Настройки на публикация

en: Add content type
bg: Добави тип съдържание

en: Minimum word length to index
bg: Минимална дължина на думите за индексиране

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
bg: Брой на символите в една дума, за да бъде тя индексирана. По-малкият брой символи означава по-добри резултати при търсенето, но това увеличава обема на базата данни. Всяка заявка за търсене трябва да съдържа поне една ключова дума с определена дължина (или по-дълга).

en: Simple CJK handling
bg: Опростена CJK (Chinese/Japanese/Korean) обработка

en: No modules selected.
bg: Няма избрани модули.

en: Cron ran successfully.
bg: Cron изпълнение успешно.

en: No modules are available to uninstall.
bg: Няма налични модули за деинсталиране.

en: Default country
bg: Държава по подразбиране

en: (active tab)
bg: (активен раздел)

en: Full comment
bg: Пълен коментар

en: Save comment
bg: Запази коментар

en: Hide summary
bg: Скриване на резюме

en: Edit summary
bg: Редактиране на резюме

en: Delete selected content
bg: Изтрий

en: Full content
bg: Пълно съдържание

en: Tools that enhance the user interface.
bg: Инструменти за подобряване на потребителския интерфейс

en: An administrator created an account for you at [site:name]
bg: Администраторът  на сайта създаде акаунт за Вас в [site:name]

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
bg: Пренареди редовете по тегло, вместо с влачене

en: Post comments
bg: Публикува коментари

en: Install new module
bg: Инсталирай нов модул

en: Install new theme
bg: Инсталирай нови теми

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
bg: Управление на потребителските акаунти, роли и права

en: Weight for @title
bg: Тегло на @title
