Open Social (8.x-1.0-alpha6) - en to oc translation catalogue (715 entries)

en: Forms
oc: Formularis

en: Home
oc: Acuèlh

en: Title
oc: Títol

en: Body
oc: Còs

en: Images
oc: Imatges

en: Previous
oc: Precedent

en: Next
oc: Seguent

en: Save configuration
oc: Enregistrar la configuracion

en: enabled
oc: activat

en: delete
oc: suprimir

en: title
oc: títol

en: value
oc: valor

en: Status
oc: Estatut

en: Create a new user account.
oc: Crear un novèl compte d'utilizaire.

en: E-mail
oc: Corrièr electronic

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Content
oc: Contengut

en: Value
oc: Valor

en: Username
oc: Nom d'utilizaire

en: content
oc: contengut

en: Development
oc: Desvolopament

en: Groups
oc: Gropes

en: Group
oc: Grop

en: Type
oc: Tipe

en: Author
oc: Autor

en: Closed
oc: Tampat

en: List
oc: Listar

en: Subject
oc: Objècte

en: disabled
oc: desactivat

en: Confirm
oc: Confirmar

en: Cancel
oc: Anullar

en: Remove
oc: Levar

en: Description
oc: Descripcion

en: Language
oc: Lenga

en: Read more
oc: Legir la seguida

en: more
oc: mai

en: Disable
oc: Desactivar

en: optional
oc: opcional

en: Disabled
oc: Desactivat

en: Enabled
oc: Activat

en: Administration
oc: Administracion

en: Comments
oc: Comentaris

en: Priority
oc: Prioritat

en: Action
oc: Accion

en: On
oc: Activat

en: Tags
oc: Etiquetas

en: Yes
oc: Òc

en: No
oc: Non

en: Content types
oc: Tipes de contengut

en: Download
oc: Telecargament

en: core
oc: còr

en: view
oc: veire

en: all
oc: tot

en: Edit
oc: Modificar

en: Date
oc: Data

en: Search
oc: Recercar

en: Reset
oc: Reïnicializar

en: None
oc: Pas cap

en: Display settings
oc: Paramètres d'afichatge

en: default
oc: defaut

en: Number
oc: Nombre

en: Message
oc: Messatge

en: Password
oc: Senhal

en: Country
oc: País

en: Weight
oc: Pes

en: Variable
oc: Variabla

en: Image
oc: Imatge

en: Types
oc: Tipes

en: none
oc: pas cap

en: Settings
oc: Paramètres

en: Name
oc: Nom

en: Go to previous page
oc: Anar a la pagina precedenta

en: Go to next page
oc: Anar a la pagina seguenta

en: Import
oc: Importar

en: Book
oc: Libre

en: Export
oc: Exportar

en: Back
oc: Precedent

en: Field
oc: Camp

en: Label
oc: Etiqueta

en: Preview
oc: Apercebut

en: Save
oc: Enregistrar

en: Help
oc: Ajuda

en: username
oc: nom d'utilizaire

en: Default
oc: Per defaut

en: Update
oc: Metre a jorn

en: Open
oc: Dobèrt

en: Small
oc: Pichon

en: Large
oc: Grand

en: Core
oc: Còr

en: Time
oc: Ora

en: Views
oc: Vistas

en: Add
oc: Apondre

en: View
oc: Veire

en: Path
oc: Camin

en: Vocabularies
oc: Vocabularis

en: Modules
oc: Moduls

en: Manage
oc: Gerir

en: Menu
oc: Menú

en: Teaser
oc: Acròcha

en: Event
oc: Eveniment

en: Updated
oc: Mes a jorn

en: Text
oc: Tèxte

en: Theme
oc: Tèma

en: name
oc: nom

en: path
oc: camin

en: ID
oc: Identificant (ID)

en: Upload
oc: Transferiment de fichièrs

en: type
oc: tipe

en: Mail
oc: Corrièrs electronic

en: User
oc: Utilizaire

en: Content type
oc: Tipe de contengut

en: Configure
oc: Configurar

en: file
oc: fichièr

en: status
oc: estatut

en: Options
oc: Opcions

en: Created
oc: Creat(ada)

en: Create
oc: Crear

en: Separator
oc: Separador

en: Exclude
oc: Exclure

en: Horizontal
oc: Orizontal

en: Menu item
oc: Element de menú

en: The name of the menu.
oc: Lo nom del menú.

en: All
oc: Tot

en: Active
oc: Actiu

en: Done
oc: Acabat

en: Post
oc: Postar

en: Page title
oc: Títol de la pagina

en: Block
oc: Blòt

en: Page
oc: Pagina

en: Database
oc: Basa de donadas

en: Not found
oc: Pas trobat

en: Url
oc: URL

en: Module
oc: Modul

en: Loaded
oc: Cargat

en: Off
oc: Desactivat

en: Host
oc: Òste

en: Always
oc: Totjorn

en: Never
oc: Pas jamai

en: Header
oc: Entèsta

en: Footer
oc: Pè de pagina

en: Menu link
oc: Ligam del menú

en: To
oc: A

en: Custom
oc: Personalizat

en: Visibility
oc: Visibilitat

en: Roles
oc: Ròtles

en: Comment
oc: Comentari

en: Published
oc: Publicat

en: Filter
oc: Filtrar

en: Promoted to front page
oc: Promolgut en pagina d'acuèlh

en: URL alias
oc: Aliàs d'URL

en: Session ID
oc: Identificant de session

en: Variable name
oc: Nom de la variabla

en: Last access
oc: Darrièr accès

en: Message type
oc: Tipe de messatge

en: Field name
oc: Nom del camp

en: Fields
oc: Camps

en: Count
oc: Descompte

en: Warning
oc: Avertiment

en: active
oc: actiu(s)

en: %time ago
oc: I a %time

en: Nodes
oc: Nosèls

en: Authored by
oc: Escrich per

en: Advanced
oc: Avançat

en: Details
oc: Detalhs

en: Load
oc: Cargar

en: Address
oc: Adreça

en: State
oc: Estat

en: Owner
oc: Proprietari

en: Recipient
oc: Destinatari

en: node
oc: nosèl

en: Transliteration
oc: Transliteracion

en: Method
oc: Metòde

en: Table
oc: Tablèu

en: Events
oc: Eveniments

en: Now
oc: Ara

en: Start date
oc: Data de començament

en: End date
oc: Data de fin

en: Configuration
oc: Configuracion

en: access content
oc: accedir al contengut

en: Role
oc: Ròtle

en: Select all
oc: Seleccionar tot

en: User login
oc: Connexion utilizaire

en: Log in
oc: Se connectar

en: String
oc: Cadena de caractèrs

en: External
oc: Extèrne

en: Users
oc: Utilizaires

en: Not installed
oc: Pas installat

en: Last
oc: Darrièr

en: Save changes
oc: Enregistrar los cambiaments

en: Anonymous
oc: Anonim

en: Uninstall
oc: Desinstallar

en: Install
oc: Installar

en: Clone
oc: Clonar

en: Filters
oc: Filtres

en: Random
oc: A l'azard

en: Plain
oc: Brut

en: Integer
oc: Entièr

en: left
oc: equèrra

en: right
oc: dreita

en: Profile
oc: Perfil

en: Clear cache
oc: Neteja la memòria cache

en: Static
oc: Estatic

en: Close
oc: Tampar

en: Edit group
oc: Editar lo grop

en: Save settings
oc: Enregistrar los paramètres

en: Function
oc: Foncion

en: Tracker
oc: Seguiment

en: Notifications
oc: Notificacions

en: Postal code
oc: Còde postal

en: Logout
oc: Sortir

en: Sort by
oc: Triar per

en: show
oc: afichar

en: Default language
oc: Lenga per defaut

en: Size of textfield
oc: Talha del camp de tèxte

en: Hidden
oc: Amagat

en: create
oc: crear

en: Root
oc: Raiç

en: Show
oc: Afichar

en: in
oc: dins

en: Messages
oc: Messatges

en: Tokens
oc: Getons (tokens)

en: Token
oc: Geton (token)

en: Switch
oc: Cambiar

en: ago
oc: i a

en: Add menu
oc: Apondre un menú

en: Clear
oc: Escafar

en: ‹ previous
oc: ‹ precedent

en: next ›
oc: seguent ›

en: Node title
oc: Títol del nosèl

en: update
oc: metre a jorn

en: The changes have been saved.
oc: Los cambiaments son estats enregistrats.

en: Member for
oc: Membre dempuèi

en: @time ago
oc: i a @time

en: Front page
oc: Pagina d'acuèlh

en: Languages
oc: Lengas

en: Features
oc: Foncionalitats

en: Feature
oc: Foncionalitat

en: Topics
oc: Subjèctes

en: Topic
oc: Subjècte

en: Allowed values list
oc: Lista de valors permesas

en: Activity
oc: Activitat

en: Create new revision
oc: Crear una revision novèla

en: First
oc: Primièr

en: NO
oc: NON

en: YES
oc: ÒC

en: Select list
oc: Lista de seleccion

en: Posts
oc: Contribucions

en: author
oc: autor

en: Entity
oc: Entitat

en: Revert
oc: Restablir

en: Buttons
oc: Botons

en: No results found.
oc: O planhèm, cap de resultat es pas estat trobat.

en: profile
oc: perfils

en: Create new account
oc: Crear un compte novèl

en: White
oc: Blanc

en: People
oc: Personas

en: terms
oc: tèrmes

en: Blocked
oc: Blocat

en: or
oc: o

en: Missing
oc: Mancant

en: Installed
oc: Installat

en: Reversed
oc: Inversat

en: Changed
oc: Modificat

en: Date created
oc: Data de creacion

en: Conflict
oc: Conflicte

en: missing
oc: mancant

en: @type: deleted %title.
oc: @type  : %title suprimit.

en: Enter username
oc: Entratz lo nom d'utilizaire

en: Username not found
oc: Nom d'utilizaire desconegut

en: The username %name has not been activated or is blocked.
oc: Lo nom d'utilizaire %name es pas estat activat o es blocat.

en: Login attempt failed for %user.
oc: Fracàs de connexion per %user.

en: image
oc: imatge

en: Themes
oc: Tèmas

en: Translations
oc: Traduccions

en: Unpublished
oc: Pas publicat

en: Loading...
oc: En cors de cargament...

en: Content Type
oc: Tipe de contengut

en: Read only
oc: Lectura unicament

en: users
oc: utilizaires

en: Tabs
oc: Onglets

en: Default value
oc: Valor per defaut

en: Anonymous user
oc: Utilizaire anonime

en: Apply
oc: Aplicar

en: Enter the terms you wish to search for.
oc: Indicar los tèrmes de recercar

en: Information
oc: Informacions

en: Translated
oc: Traduch

en: Blocks
oc: Blòts

en: Menus
oc: Menús

en: Add vocabulary
oc: Apondre un vocabulari

en: Add another item
oc: Apondètz un autre element

en: Search Index
oc: Indèx de recèrca

en: Manage fields
oc: Gerir los camps

en: Remove field
oc: Suprimir un camp

en: Check boxes/radio buttons
oc: Casa de marcar/botons ràdio

en: Index
oc: Indèx

en: Permission
oc: Dreit

en: Hide
oc: Amagar

en: Language code
oc: Còde de la lenga

en: Profiles
oc: Perfils

en: Reply
oc: Respondre

en: You must include at least one positive keyword with @count characters or more.
oc: Vos cal inclure al mens un mot clau positiu de @count caractèrs o mai.

en: Are you sure you want to revert to the revision from %revision-date?
oc: Sètz segur que volètz tornar a la version del %revision-date?

en: Search users
oc: Recercar d'utilizaires

en: Services
oc: Servicis

en: Keys
oc: Clés

en: Unavailable
oc: Indisponible

en: Available
oc: Disponible

en: « first
oc: « primièr

en: last »
oc: darrièr »

en: 1 user | @count users
oc[0]: 1 utilizaire
oc[1]: @count utilizaires

en: Here are the contents of your <code>$_SESSION</code> variable.
oc: Voici lo contengut de vòstra variabla <code>$_SESSION</code>.

en: Reinstall modules
oc: Reïnstallar los moduls

en: Session viewer
oc: Visionador de session

en: Switch user
oc: Cambiar d'utilizaire

en: Execute PHP
oc: Executar del còde PHP

en: Number of users to display in the list
oc: Nombre d'utilizaires a afichar dins la lista

en: This user can switch back.
oc: Aqueste utilizaire pòt tornar.

en: Caution: this user will be unable to switch back.
oc: Atencion : aqueste utilizaire poirà pas tornar a son compte.

en: Sort query log
oc: Triar lo jornal de las requèstas

en: The query table can be sorted in the order that the queries were executed or by descending duration.
oc: La taula de la requèsta pòt èsser triée dins l'òrdre ont las requèstas son estadas executadas o per durada descreissenta.

en: Slow query highlighting
oc: Suslinhar las requèstas lentes

en: Enter an integer in milliseconds. Any query which takes longer than this many milliseconds will be highlighted in the query log. This indicates a possibly inefficient query, or a candidate for caching.
oc: Entratz un entièr en millisegondas. Tota requèsta que pren mai longtemps qu'aqueste nombre de millisegondas serà mesa en susbrilhança dins lo jornal de la requèsta. Aquò indique possiblement una requèsta inefficace, o candidate per la mesa en cache.

en: PHP code to execute
oc: Còde PHP a executar

en: Enter some code. Do not use <code>&lt;?php ?&gt;</code> tags.
oc: Entratz del code. Ne pas utilizar las balisas <code>&lt;?php ?&gt;</code>.

en: Execute
oc: Executar

en: New value
oc: Novèla valor

en: Session name
oc: Nom de la session

en: Generate a given number of users. Optionally delete current users.
oc: Genèra un nombre definit d'utilizaires. Suprimís en opcion los utilizaires actuals.

en: How many users would you like to generate?
oc: Quant d'utilizaires voulez-vous generar ?

en: How many nodes would you like to generate?
oc: Quant de nosèls voulez-vous generar ?

en: If you have not installed any of these modules, you really have no need for the devel_node_access module.  This module is intended for use during development, so that developers and admins can confirm that the node_access table is working as expected.  You probably do not want this module enabled on a production site.
oc: Se avètz pas installat un d'aquestes moduls, vous n'avez réellement pas besonh del modul devel_node_access. Aqueste modul es a l'intention d'un usatge pendent lo desvolopament, alara que los desvolopaires e administrateurs pòdon confirmar que la taula node_access fonciona coma prévu. Vous ne voulez probablement pas qu'aqueste modul siá activat sus un site en production.

en: Access Granted to All Nodes (All Users)
oc: Accès autorizat a totes los nosèls (Totes los utilizaires)

en: Your node_access table contains entries that may be granting all users access to all nodes.  Depending on which access control module(s) you use, you may want to delete these entries.  If you are not using an access control module, you should probably leave these entries as is.
oc: Vòstra taula node_access conten des entradas que pòdon autorizar totes los utilizaires a accedir a totes los nosèls. En foncion du(des) modul(s) de contraròtle d'accès que utilizatz, vous pourriez vouloir suprimir aquestas entradas. Se vous n'utilizatz pas de modul de contraròtle d'accès, vous devriez daissar aquestas entradas telles quelles.

en: realm
oc: zone

en: Legacy Nodes
oc: Ancians nosèls

en: You have !num nodes in your node table which are not represented in your node_access table.  If you have an access control module installed, these nodes may be hidden from all users.  This could be caused by publishing nodes before enabling the access control module.  If this is the case, manually updating each node should add it to the node_access table and fix the problem.
oc: Avètz !num nosèls dins la taula node que ne son pas representés dins la taula node_access. Se avètz un modul de contraròtle d'accès installat, aquestes nosèls pourraient èsser amagats per totes los utilizaires. Aquò poiriá èsser causé per la publicacion de nosèls abans l'activation del modul de contraròtle d'accès. Se tel es lo cas, metre a jorn manualament cadun des nosèls les apondrea a la taula node_access e résoudra lo problèma.

en: All Nodes Represented
oc: Totes los nosèls representés

en: All nodes are represented in the node_access table.
oc: Totes los nosèls son representés dins la taula node_access.

en: Access Granted to All Nodes (Some Users)
oc: Accès autorizat a totes los nosèls (Qualques utilizaires)

en: Your node_access table contains entries that may be granting some users access to all nodes.  This may be perfectly normal, depending on which access control module(s) you use.
oc: Vòstra taula node_access conten des entradas que pòdon autorizar des utilizaires a accedir a totes los nosèls. Aquò poiriá èsser parfaitement normal, dépendamment de quel(s) modul(s) de contraròtle d'accès utilizatz.

en: Access Granted to Some Nodes
oc: Accès autorizat a certans nosèls

en: public nodes
oc: nosèls publics

en: Public Nodes
oc: nosèls Publics

en: Summary by Realm
oc: Sommaire per domeni

en: The following realms grant limited access to some specific nodes.
oc: Las zones seguentas autorisent un accès limitat a des nosèls spécifiques.

en: private nodes
oc: nosèls privés

en: Protected Nodes
oc: Nosèls Protégés

en: Devel Node Access
oc: Accès a Devel Node

en: explained
oc: expliqué

en: ignored
oc: ignoré

en: empty
oc: vide

en: illegitimate
oc: illégitime

en: Should NOT be in !na because of lower priority!
oc: Ne deuriá PAS èsser dins !na a causa d'una mai basse prioritat !

en: alien
oc: étranger

en: Should NOT be in !na because of unknown origin!
oc: Ne deuriá PAS èsser dins !na a causa d'una origine desconeguda !

en: This entry grants access to this node to this user.
oc: Aquesta entrada autoriza l'accès a aqueste nosèl a aqueste utilizaire.

en: Various blocks, pages, and functions for developers.
oc: Divers blocs, paginas e foncions per desvolopaires.

en: All types
oc: Totes los tipes

en: Country code
oc: Còdi del pa​ís

en: Context
oc: Contèxte

en: Offset
oc: Decalatge

en: Edit comment
oc: Modificar lo comentari

en: contains
oc: cont=en

en: Machine name
oc: Nom sistèma

en: Password reset instructions mailed to %name at %email.
oc: Las instruccions de reïnicializacion de senhal son estadas mandadas a %name, a l'adreça %email.

en: Account
oc: Compte

en: Data
oc: Donadas

en: Any
oc: Qual que siá

en: Node count
oc: Comptage dels nosèls

en: Field settings
oc: Paramètres del camp

en: Skip to main content
oc: Anar al contengut principal

en: Search content
oc: Recercar dins lo contengut

en: Number of comments
oc: Nombre de comentaris

en: Content ID
oc: ID del contengut

en: Ordered list
oc: Lista triada

en: Unordered list
oc: Lista pas triada

en: About
oc: A prepaus

en: and
oc: et

en: Unpublish comment
oc: Levar un comentari

en: Untranslated
oc: Pas traduit

en: field
oc: camp

en: Target
oc: Cibla

en: Create @name
oc: Crear @name

en: Save permissions
oc: Enregistrar los dreits d'accès

en: Effect
oc: Effet

en: Error message
oc: Messatge d'error

en: Speed
oc: Velocitat

en: Entity type
oc: Tipe d'entitat

en: User roles
oc: Ròtles de l'utilizaire

en: User account
oc: Compte utilizaire

en: Generate
oc: Generar

en: Direction
oc: Direccion

en: Registration
oc: Enregistrament

en: Display type
oc: Tipe d'afichatge

en: No content available.
oc: Pas cap de contengut disponible.

en: Run cron
oc: Aviar lo prètzfait planificat (cron)

en: Run updates
oc: Lancer las mesas a jorn

en: Instances
oc: Instàncias

en: Is not one of
oc: Fa pas partida de

en: IP address
oc: Adreça IP

en: Primary tabs
oc: Onglets primaris

en: Secondary tabs
oc: Onglets segondaris

en: Autocomplete
oc: Autocomplecion

en: Bundles
oc: Paquets

en: Bundle
oc: Paquet

en: Revision information
oc: Informacions sus las revisions

en: Root term
oc: Tèrme raiç

en: Is one of
oc: Fait partida de

en: Uses
oc: Usatges

en: Is empty (NULL)
oc: Es vide (NULL)

en: not empty
oc: non vide

en: The menu router has been rebuilt.
oc: Lo routor de menú a été reconstruit.

en: Search index
oc: Indèx de recèrca

en: The size of the file.
oc: La talha del fichièr.

en: Menu links
oc: Ligams de menú

en: Generating Content
oc: Generacion del contengut

en: Finished with an error.
oc: Acabat amb error

en: Reinstall
oc: Reïnstallar

en: Rebuild menus
oc: Reconstruire les menús

en: Rebuild menu based on hook_menu() and revert any custom changes. All menu items return to their default settings.
oc: Reconstruire lo menú en se basant sus hook_menú() e restablir totes los modificacions personalizadas. Totes los elements de menús retornnent a lors paramètres per defaut.

en: Execute PHP Code
oc: Executar del còde PHP

en: Execute some PHP code
oc: Executar del còde PHP

en: Theme registry
oc: Registre del tèma

en: Devel settings
oc: Paramètres de Devel

en: Delete all users (except user id 1) before generating new users.
oc: Suprimir totes los utilizaires (excepté utilizaire id 1) abans de generar los novèls utilizaires.

en: How old should user accounts be?
oc: Quin âge devon aver los comptes d'utilizaires ?

en: User ages will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
oc: L'ancianaté des utilizaires serà distribuée aleatòriament entre l'ora causida e l'ora actuala.

en: How far back in time should the nodes be dated?
oc: A partir de quand doit-on datar los nosèls ?

en: Node creation dates will be distributed randomly from the current time, back to the selected time.
oc: Las datas de creacion des nosèls seràn resparties aleatòriament entre la data de despart causida e ara.

en: Requires path.module
oc: Requesís path.modul

en: Add an url alias for each node.
oc: Apondre un aliàs d'URL a cada nosèl

en: Should be in !na but isn't!
oc: Devrait èsser dins !na, mas n'y es pas!

en: Node_access summary
oc: Resumit de node_access

en: Publish comment
oc: Publicar lo comentari

en: Sum
oc: Somme

en: Add link
oc: Apondre un ligam

en: form
oc: formulari

en: Current date
oc: Data actuala

en: Invalid input
oc: Sasida invalida

en: Simple separator
oc: Separador simple

en: Is all of
oc: Tot parmi

en: Is none of
oc: Aucun parmi

en: not
oc: pas

en: Break lock
oc: Far sauter lo verrolh

en: Default site language
oc: Lenga per defaut del site

en: Dropdown
oc: Lista desenrotlanta

en: Items per page
oc: Elements per pagina

en: - All -
oc: - Tot -

en: Fieldset
oc: Grop de camps

en: Allow multiple values
oc: Autorizar mantuna valor

en: Machine-readable name
oc: Nom sistèma

en: Download feature
oc: Telecargar la foncionalitat (feature)

en: Dependency
oc: Dépendance

en: Array
oc: tablèu (Array)

en: Link ID
oc: Identificant del ligam

en: Drag to re-order
oc: Clicar-depausar per reorganizar

en: Execute PHP code
oc: Executar del còde PHP

en: The installation has encountered an error.
oc: Una error s'es produita pendent l'installacion.

en: HTML filter
oc: filtre HTML

en: Copy of the revision from %date.
oc: Copiar la version del %date.

en: @type: reverted %title revision %revision.
oc: @type  : « %title » remplaçat per la revision %revision.

en: Post settings
oc: Paramètres de contribucion

en: Add content type
oc: Apondre un tipe de contengut

en: Minimum word length to index
oc: Talha minimala dels mots d'indexar

en: The number of characters a word has to be to be indexed. A lower setting means better search result ranking, but also a larger database. Each search query must contain at least one keyword that is this size (or longer).
oc: Lo nombre de caractèrs qu'un mot deu aver per èsser indexat. Un paramètre mai feble significa un melhor classament dels resultats de recèrca, mas tanben una banca de donadas mai granda. Cada recèrca deu contenir al mens un mot clau d'aquesta talha (o mai grand).

en: Simple CJK handling
oc: Gestion CJK simpla

en: No modules selected.
oc: Cap de modul pas seleccionat.

en: Cron ran successfully.
oc: Tactament regular (cron) capitat.

en: No modules are available to uninstall.
oc: Cap de modul pòt pas èsser desinstallat.

en: Powered by Drupal
oc: Propulsat per Drupal

en: Single term
oc: Un sol tèrme

en: Multiple terms
oc: Plusieurs tèrmes

en: Indexed
oc: Indexé

en: Flush all caches
oc: Voidar totes los caches

en: This issue may be masked by the one above, so look into the former first.
oc: Aqueste problèma pòt èsser amagat per celui çaisús, alara regardez lo primièr d'en primièr.

en: unexpected
oc: inattendu

en: You have errors in your !na table! You may be able to fix these for now by running !Rebuild_permissions, but this is likely to destroy the evidence and make it impossible to identify the underlying issues. If you don't fix those, the errors will probably come back again. <br /> DON'T do this just yet if you intend to ask for help with this situation.
oc: I a d'errors dins vòstra taula !na ! Podètz corriger aquò dès ara en exécutant !Rebuild_permissions, mas aquò implique la destruction des informacions, aquò rendrà impossible l'identification des problèmas sosjacents. Se vous ne faites pas la réparation, las errors reviendront probablement.<br />NE LE FAITES PAS ara se avètz l'intention de demander de l'aide sus aquesta situation.

en: Status messages
oc: Messatges de statut

en: Highlight
oc: Suslinhar

en: Example: Image gallery
oc: Exemple : Image gallery

en: Example: image_gallery
oc: Exemple : Image_gallery

en: These are the grants returned by hook_node_grants() for this user.
oc: Son las permissions d'accès acordadas a aqueste utilizaire retornnées per hook_node_grants().

en: !username has the following access
oc: !username a l'accès seguent

en: %op:
oc: %op :

en: to node !nid:
oc: vers lo nosèl !nid :

en: !NO: access content
oc: !NO : accedir al contengut

en: !NO: This user does not have the '!access_content' permission and is denied doing anything with content.
oc: !NO : Aqueste utilizaire n'a pas lo drech '!access_content' e il lui es refusé de far qué que siá amb lo contengut.

en: !NO: no reason
oc: !NO : aucune rason

en: !NO: None of the checks resulted in allowing this, so it's denied.
oc: !NO : Aucune des verificacions n'a résulté a l'autorizacion de aquò, doncas c'est refusé.

en: Libraries
oc: Bibliotècas

en: Cancel account
oc: Anullar lo compte

en: Render
oc: Rendu

en: Not restricted
oc: Pas restreint

en: Edit URL
oc: Modificar URL

en: Date changed
oc: Data de modificacion

en: Main page content
oc: Contengut de la pagina principala

en: Default country
oc: País per defaut

en: (active tab)
oc: (onglet actiu)

en: Only the listed pages
oc: Solament las paginas listadas

en: Specify pages by using their paths. Enter one path per line. The '*' character is a wildcard. Example paths are %blog for the blog page and %blog-wildcard for every personal blog. %front is the front page.
oc: Especificar las paginas en utilizant lors camins. Sasir un camin per linha. Lo caractèr «*» es un caractèr de remplaçament (tanben appelé joker o wildcard). Exemples de camins : %blog per la pagina du blog e %blog-wildcard per totes los blogs personals. %front representa la pagina d’accueil.

en: Full comment
oc: Comentari complet

en: Save comment
oc: Enregistrar lo comentari

en: Hide summary
oc: Amagar lo resumit

en: Edit summary
oc: Modificar lo resumit

en: Manage display
oc: Gerir l'afichatge

en: Update style
oc: Actualiza l'estil

en: Add effect
oc: Apondètz l'efièit

en: Invalid machine-readable name. Enter a name other than %invalid.
oc: Nom legible-per-la-maquina invalid. Picatz un nom diferent a %invalid.

en: Delete selected content
oc: Suprimir lo contengut seleccionar

en: Deleted @count posts.
oc: Se son suprimit @count entradas.

en: Revision log message
oc: Messatge del jornal de revision

en: Full content
oc: Contengut complet

en: Find and manage content.
oc: Busqueu e gestioneu lo contengut.

en: Tools that enhance the user interface.
oc: Aisnas de melhorament de l'interfàcia d'utilizaire.

en: No people available.
oc: Degun es pas disponible.

en: An administrator created an account for you at [site:name]
oc: Un administrator a creat un compte per vos sus [site :name]

en: Find and manage people interacting with your site.
oc: Trobar e administrar las personas qu'interagisson amb vòstre site.

en: Entity ID
oc: Identificant (ID) de l'entitat

en: Display $page array
oc: Afichar lo tablèu $page

en: Display $page array from <a href="http://api.drupal.org/api/function/hook_page_alter/7">hook_page_alter()</a> in the messages area of each page.
oc: Afichar lo tablèu variabla $page dempuèi <a href="http://api.drupal.org/api/function/hook_page_alter/7">hook_page_alter()</a> dins les messatges de cada pagina.

en: Uninstalled and installed: %names.
oc: Desinstallats e reïnstallats : %names.

en: View developer output like variable printouts, query log, etc.
oc: Veire un rendut per los desvolopaires tal coma las divèrsas impressions, lo jornal de las requèstas, etc.

en: Access developer information
oc: Accedir als informacions de desvolopaire

en: Switch users
oc: Cambiar d'utilizaire

en: Field info
oc: Informacions del camp

en: Access DNA information
oc: Accedir a las informacions DNA

en: static
oc: estatic

en: (Some of the table elements provide additional information if you hover your mouse over them.)
oc: (Certans des elements del tablèu prpovesisson des informacions suplementàrias se vous les survolez amb la souris.)

en: !username has the %bypass_node_access permission and thus full access to all nodes.
oc: !username a la permission %bypass_node_access et, donc, l'accès complet a totes los nosèls.

en: (This table lists the most-recently active users. Hover your mouse over each result for more details.)
oc: (Aqueste tablèu lista los utilizaires actius los mai recents. Survolez amb la souris cadun des resultats per mai de detalhs.)

en: !NO: invalid $op
oc: !NO : $op invalid

en: '@op' is an invalid operation!
oc: '@op' es una operacion invalida !

en: !YES: bypass node access
oc: !YES: contornar l'accès al nosèl

en: !YES: This user has the '!bypass_node_access' permission and may do everything with nodes.
oc: !YES: Aqueste utilizaire a la permission '!bypass_node_access' e pòt tout far amb los nosèls.

en: bypass node access
oc: contornar l'accès al nosèl

en: !NO: by %module
oc: !NO : per %modul

en: !NO: hook_node_access() of the following module(s) denies this: @deniers.
oc: !NO : los hook_node_access() des moduls seguents ne permettent pas aquò : @deniers.

en: !NO: hook_node_access() of the following module(s) denies this: @deniers &ndash; even though the following module(s) would allow it: @allowers.
oc: !NO : los hook_node_access() des moduls seguents refusan aquò : @deniers &ndash; malgrat lo fach que los moduls seguents l'autoriza : @allowers.

en: !YES: by %module
oc: !YES : per %modul

en: !YES: hook_node_access() of the following module(s) allows this: @allowers.
oc: !YES : los hook_node_access() des moduls seguents autorisent aquò : @allowers.

en: !YES: view own unpublished content
oc: !YES : veire son propare contengut non publicat

en: !YES: The node is unpublished, but the user has the '!view_own_unpublished_content' permission.
oc: !YES : Lo nosèl es pas publicat, mas l'utilizaire al drech '!view_own_unpublished_content'.

en: view own unpublished content
oc: voir son propare contengut non publicat

en: This is most likely due to a withheld permission.
oc: Aquò es probablement dû a un drech refusé.

en: Helper pages and blocks to assist Drupal developers and admins with node_access. The devel blocks can be managed via the <a href="
oc: Paginas e blòts d'ajuda per assistir los desvolopaires Drupal e les administrateurs amb node_access. Los blòts Devel pòdon èsser gerits via la

en: Developer blocks and page illustrating relevant node_access records.
oc: Blòts e pagina per desvolopaires illustrant les enregistrements de node_access utiles.

en: Deleted %count nodes.
oc: %count nosèls suprimits.

en: Which roles should the users receive?
oc: Quins ròtles los utilizaires devraient-ils recevoir ?

en: Users always receive the <em>authenticated user</em> role.
oc: Los utilizaires reçoivent totjorn lo ròtle <em>utilizaire authentifié</em>.

en: Maximum number of comments per node.
oc: Nombre maximum de comentaris per nosèl.

en: You must also enable comments for the content types you are generating. Note that some nodes will randomly receive zero comments. Some will receive the max.
oc: Vos cal tanben activar los comentaris pels tipes de contenguts que generatz. Notatz que certans nosèls recebràn pas aleatòriament cap de comentari. D'autres recebràn lo maximum.

en: Add statistics for each node (node_counter table).
oc: Apondre des statistiques per cada nosèl (taula node_counter).

en: The following realms appear to grant all users access to some specific nodes. This may be perfectly normal, if some of your content is available to the public.
oc: Las zones seguentas semblent autorizar l'accès a totes los utilizaires a certans nosèls spécifiques. Aquò poiriá èsser parfaitement normal, se certans de vòstres contenguts son disponibles al public.

en: Devel Node Access has detected duplicate records returned from %function:
oc: Devel Node Access a détecté des enregistrements en double retornnés de %function:

en: removed
oc: suprimit

en: Was removed in @func; not in !na.
oc: A été retiré de @func ; pas de !na.

en: wrong
oc: marrit

en: Is rightfully in !na but at least one access flag is wrong!
oc: Es efectivament dins !na mas al mens un des drapeaux d'accès es erronèu !

en: removed!
oc: retiré !

en: Was removed in @func; should NOT be in !na!
oc: A été retiré de @func ; ne deu PAS èsser dins !na !

en: !username (user %uid) can use these grants (if they are present above) for %access access: !list
oc: !username (utilizaire %uid) pòt utilizar aquestas autorizacions (si elles son presentas çaisús) per l'accès %access : !list

en: 1 user deleted | @count users deleted.
oc[0]: 1 utilizaire suprimit.
oc[1]: @count utilizaires suprimits.

en: 1 node created. | Finished creating @count nodes
oc[0]: 1 nosèl creat.
oc[1]: @count nosèls creats.

en: Is not empty (NOT NULL)
oc: Es pas void (NOT NULL)

en: No tokens available.
oc: Pas de getons (<em>tokens</em>) disponibles.

en: Click a token to insert it into the field you've last clicked.
oc: Clicatz sus un geton (<em>token</em>) per l'inserir dins lo camp que avètz seleccionat darrièrament.

en: Translation source node
oc: Nosèl font de la traduccion

en: List of the currently available tokens on this site
oc: Lista des getons (<em>tokens</em>) actualament disponible sus aqueste site

en: Provides a user interface for the Token API and some missing core tokens.
oc: Provesís a l'utilizaire una interfàcia per l'API de Token e qualques getons (<em>tokens</em>) del còr mancants.

en: Insert this token into your form
oc: Inserir aqueste geton (<em>token</em>) dins vòstre formulari

en: First click a text field to insert your tokens into.
oc: Clicatz d'en primièr sus un camp de tèxte per inserir vòstres getons (<em>tokens</em>) dins celui -ci.

en: Set language on nodes
oc: Apondre una lenga als nosèls

en: Requires locale.module
oc: Requesís locala.modul

en: Current page
oc: Pagina actuala

en: dashboard
oc: tablèu de bòrd

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
oc: Reordeneu las files per pes numèric en comptes d'arrossegar-les.

en: The explanation of the most recent changes made to the node.
oc: L'explication de la modificacion la mai recenta efectuada sul nosèl.

en: The title of the current page.
oc: Lo títol de la pagina actuala.

en: The URL of the current page.
oc: L'URL de la pagina actuala.

en: The page number of the current page when viewing paged lists.
oc: Lo numéro de pagina de la pagina correnta sus la visualizacion de listas paginadas.

en: The %element-title is using the following invalid tokens: @invalid-tokens.
oc: Lo %element-title utiliza los getons (<em>tokens</em>) invalids seguents : @invalid-tokens.

en: The source node for this current node's translation set.
oc: Lo nosèl font del jòc de traduccions del nosèl corrent.

en: Account cancellation URL
oc: URL d'annulation de compte

en: The URL of the confirm delete page for the user account.
oc: L'URL de la pagina de confirmation de supression d'aqueste compte utilizaire.

en: One-time login URL
oc: URL de connexion a usatge unique

en: The URL of the one-time login page for the user account.
oc: L'URL de connexion a usatge unique per aqueste compte utilizaire.

en: Tokens related to menu links.
oc: Getons ligats als ligams de menús.

en: The unique ID of the menu link.
oc: L'identificant unic del ligam de menú.

en: The title of the menu link.
oc: Lo títol del ligam de menú.

en: The URL of the menu link.
oc: L'URL del ligam de menú.

en: The menu link's parent.
oc: Lo parent del ligam de menú.

en: Tokens related to the current page request.
oc: Getons ligats a la requèsta de la pagina actuala.

en: Page number
oc: Numéro de pagina

en: The book page associated with the node.
oc: La pagina de libre associada al nosèl.

en: The menu link for this node.
oc: Lo ligam de menú per aqueste nosèl.

en: Bulk update
oc: Mesa a jorn en massa

en: UUID
oc: Identificant universal unic (UUID)

en: Delete entity
oc: Suprimir l'entitat

en: Filter by plugin
oc: Filtrar segon lo plugin

en: New field name
oc: Nom del camp novèl

en: View mode
oc: Mòde de visualizacion

en: Post comments
oc: Envia comentaris

en: Text Formats
oc: Formats de tèxte

en: Install new module
oc: Installar un modul novèl

en: Install new theme
oc: Installar un tèma novèl

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
oc: Gerir los comptes d'utilizaires, los ròtles, e los dreits d'accès.

en: The menu link's root.
oc: La raiç del ligam de menú.

en: Weight for @title
oc: Pes de @title

en: Weight for row @number
oc: Pes de la fila @number

en: Hash
oc: Hachage

en: Include %anonymous
oc: Inclure %anonymous

en: Allow entering any user name
oc: Autoriza l'entrada de n'importe quel nom d'utilizaire

en: Entity info
oc: Informacions d'entitat

en: Deleted existing terms.
oc: Tèrmes existents suprimits.

en: Deleted existing vocabularies.
oc: Vocabularis existents suprimits.

en: Deleted existing menus and links.
oc: Menús e ligams existents suprimits.

en: Created @count new menu links.
oc: @count novèls ligams de menú creats.

en: Description of @name
oc: Descripcion de @name

en: Description of @title.
oc: Descripcion de @title.

en: <strong>Delete all content</strong> in these content types before generating new content.
oc: <strong>Suprimir tot lo contengut</strong> dins aquestes tipes de contengut abans de generar del novèl contengut.

en: Restrict terms to these vocabularies.
oc: Restrénher los tèrmes a aquestes vocabularis.

en: Number of terms?
oc: Nombre de tèrmes ?

en: Delete existing terms in specified vocabularies before generating new terms.
oc: Supprimez los tèrmes existents dins les vocabularis especificats abans de generar de novèls tèrmes.

en: Number of vocabularies?
oc: Nombre de vocabularis ?

en: Delete existing vocabularies before generating new ones.
oc: Suprimir les vocabularis existents abans d'en generar de novèls.

en: Create new menu(s)
oc: Crear de novèls menús

en: Generate links for these menus
oc: Generar des ligams per aquestes menús

en: Number of new menus to create
oc: Nombre de novèls menús a crear

en: Number of links to generate
oc: Nombre de ligams a generar

en: Types of links to generate
oc: Tipes de ligams a generar

en: Maximum link depth
oc: Prigondor maximala des ligams

en: Maximum menu width
oc: Largor maximala del menú

en: Limit the width of the generated menu's first level of links to a certain number of items.
oc: Limitar la largor des ligams de primièr niveau del menú generat a un certain nombre d'elements.

en: Delete existing custom generated menus and menu links before generating new ones.
oc: Suprimir les menús e los ligams de menú personalizats generats abans d'en generar de novèls.

en: Generate a given number of terms. Optionally delete current terms.
oc: Generar un nombre donat de tèrmes. Suprimir opcionalament los tèrmes actuals.

en: Generate a given number of vocabularies. Optionally delete current vocabularies.
oc: Generar un nombre donat de vocabularis. Suprimir opcionalament les vocabularis actuals.

en: Generate a given number of menus and menu links. Optionally delete current menus.
oc: Generar un nombre donat de menús e de ligams de menú. Suprimir opcionalament les menús actuals.

en: Footer menu
oc: Menú Pè de pagina

en: Run arbitrary PHP from a block.
oc: Executar del còde PHP a partir d'un bloc.

en: Become any user on the site with just a click.
oc: Devenir n'importe quel utilizaire sul site en un sol clic.

en: !YES: @node_access_table
oc: !YES : @node_access_taula

en: !YES: Node access allows this based on one or more records in the @node_access_table table (see the other DNA block!).
oc: !YES : Node access permet aquò en se basant sus un o plusieurs enregistrements dins la taula @node_access_taula (voir l'autre blòt DNA !).

en: Add new view
oc: Apondre una novèla vista

en: The extension of the file.
oc: L'extension d'aqueste fichièr.

en: Tokens related to the current date and time.
oc: Getons ligats a la data e l'ora correntas.

en: The URL of the @entity.
oc: L'URL du(de la) @entity

en: The content type of the node.
oc: Lo tipe de contengut del nosèl.

en: Tokens related to content types.
oc: Getons ligats als tipes de contenguts.

en: The name of the content type.
oc: Lo nom del tipe de contengut.

en: The unique machine-readable name of the content type.
oc: Lo nom sistèma unique del tipe de contengut.

en: The optional description of the content type.
oc: La descripcion opcionala del tipe de contengut

en: The number of nodes belonging to the content type.
oc: Lo nombre de nosèls appartenant a aqueste tipe de contengut.

en: The URL of the content type's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion d'aqueste tipe de contengut.

en: The URL of the taxonomy term's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion d'aqueste tèrme de taxonomia.

en: The unique machine-readable name of the vocabulary.
oc: Lo nom sistèma unique del vocabulari.

en: The URL of the vocabulary's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion d'aqueste vocabulari.

en: The specific argument of the current page (e.g. 'arg:1' on the page 'node/1' returns '1').
oc: L'argument spécifique de la pagina correnta (ex. 'arg:1' sus la pagina 'node/1' tòrna '1').

en: Tokens related to URLs.
oc: Getons ligats a las URLs.

en: Relative URL
oc: URL relativa

en: The relative URL.
oc: L'URL relativa.

en: Absolute URL
oc: Url absolutda

en: The absolute URL.
oc: URL absolutda

en: Tokens related to menus.
oc: Getons ligats als menús.

en: The unique machine-readable name of the menu.
oc: Lo nom sistèma unique del nom del menú.

en: The optional description of the menu.
oc: La descripcion (opcionala) del menú.

en: Menu link count
oc: Nombre de ligams de menú.

en: The number of menu links belonging to the menu.
oc: Lo nombre de ligams de menús appartenant al menú.

en: The URL of the menu's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del menú.

en: The menu of the menu link.
oc: Lo menú del ligam de menú.

en: The URL of the menu link's edit page.
oc: L'URL de la pagina d'edicion del ligam de menú.

en: The %element-title must contain as most one token. | The %element-title must contain at most @count tokens.
oc[0]: Lo %element-title deu contenir al mai @count geton.
oc[1]: Lo %element-title deu contenir al mai @count getons.

en: Content access
oc: Accès al contengut

en: If selected, users can enter multiple values in the form of 1+2+3 (for OR) or 1,2,3 (for AND).
oc: Se seleccionat, los utilizaires pòdon sasir mantuna valor jos la forma 1+2+3 (pour OR) o 1,2,3 (pour AND).

en: Master
oc: Maître

en: The user roles associated with the user account.
oc: Los ròtles utilizaire associats al compte utilizaire.

en: Brief URL
oc: URL brève

en: The URL without the protocol and trailing backslash.
oc: L'URL sens lo protocòl e lo slash (/) de fin.

en: Tokens related to arrays of strings.
oc: Getons ligats a des tablèus de cadenas.

en: The first element of the array.
oc: Lo primièr element del tablèu.

en: The last element of the array.
oc: Lo darrièr element del tablèu.

en: The number of elements in the array.
oc: Lo nombre d'elements dins lo tablèu.

en: The array reversed.
oc: Lo tablèu inversat.

en: The array of keys of the array.
oc: Lo tablèu de clés del tablèu.

en: Imploded
oc: Implosé

en: The values of the array joined together with a custom string in-between each value.
oc: Las valors del tablèu religadas ensemble per una cadena personalizada entre cada valor.

en: Aggregation type
oc: Tipe d'agregacion

en: Appears in: @bundles.
oc: Apareis dins : @bundles.

en: Debug value
oc: Desbugar una valor

en: Value to debug
oc: Valor a desbugar

en: unknown node %nid
oc: nosèl %nid desconegut

en: Error: could not explain access
oc: Error : impossible d'interpréter l'accès

en: A date in '@type' format. (%date)
oc: Una data dins lo format '@type'. (%date)

en: The root term of the taxonomy term.
oc: Lo tèrme raiç del tèrme de taxonomia.

en: File byte size
oc: Talha del fichièr en octets

en: The size of the file, in bytes.
oc: La talha del fichièr, en octets.

en: Query string value
oc: Valor del paramètre d'URL

en: The value of a specific query string field of the current page.
oc: La valor d'un camp de paramètre d'URL spécifique de la pagina actuala.

en: A random number from 0 to @max.
oc: Un nombre aleatòri de 0 a @max.

en: A random hash. The possible hashing algorithms are: @hash-algos.
oc: Un hachage aleatòri. Los algoritmes de hachage possibles son : @hash-algos.

en: Attempting to perform token replacement for token type %type without required data
oc: Temptativa de remplaçament d'un geton pel tipe de geton %type sens las donadas requesidas

en: Rendered entity
oc: Entitat rendutda

en: @type field.
oc: Camp @type.

en: No tokens available
oc: Aucun geton disponible

en: Token registry caches cleared.
oc: Caches del registre de Token vidés.

en: The path component of the URL.
oc: Lo component del camin de l'URL.

en: Unaliased URL
oc: URL sens alias

en: The unaliased URL.
oc: L'URL sens alias.

en: The specific value of the array.
oc: La valor spécifique de la lista.

en: The list of available tokens that can be used in e-mails is provided below.
oc: La lista des getons disponibles que pòdon èsser utilizats dins les corrièrs electronics es provesida çaijós.

en: Add and configure
oc: Apondre e configurar

en: Is empty
oc: Es vide

en: An array of all the term's parents, starting with the root.
oc: Una lista de totes los tèrmes parents, en començant amb la raiç.

en: An array of all the menu link's parents, starting with the root.
oc: Una lista de totes los parents del ligam de menú, en començant amb la raiç.
