Social Auth (4.1.1) - en to hi translation catalogue (23 entries)

en: Status
hi: अवस्था

en: Delete
hi: मिटायें

en: Operations
hi: कार्यवाही

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: Advanced settings
hi: एडवांस सेटिंग

en: ID
hi: आईडी

en: User
hi: प्रयोक्ता

en: User ID
hi: उपयोगकर्ता आईङी

en: Created
hi: निर्मित

en: All
hi: सभी

en: Client ID
hi: ग्राहक ID

en: Desc
hi: अवरोही

en: Role
hi: भूमिका

en: Provider
hi: प्रदाता

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Items per page
hi: विषय प्रति पृष्ठ

en: - All -
hi: -सभी-

en: UUID
hi: युयुआइङी

en: Broken/Missing
hi: टूटा/अनुपस्थित

en: There are no @label yet.
hi: अभी तक कोई @label नहीं हैं।
