Social Auth (4.1.2) - en to pt translation catalogue (26 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Reset
pt: Redefinir

en: Default
pt: Padrão

en: Advanced settings
pt: Configurações avançadas

en: User
pt: Usuário

en: User ID
pt: ID do usuário

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Client ID
pt: ID do Cliente

en: Desc
pt: Decrescente

en: Role
pt: Papel

en: Provider
pt: Provedor

en: Sort by
pt: Ordenar por

en: Changed
pt: Alterado

en: Apply
pt: Aplicar

en: Offset
pt: Deslocamento

en: Items per page
pt: Itens por página

en: - All -
pt: - Todos -

en: Asc
pt: Ascendente

en: Additional data
pt: Dados adicionais

en: Plugin ID
pt: ID do Plug-in

en: Broken/Missing
pt: Quebrado/Ausente

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: There are no @label yet.
pt: Não existe @label até agora.
