Social Event Invite Flow (1.0.0-beta1) - en to fr translation catalogue (29 entries)

en: Save configuration
fr: Enregistrer la configuration

en: Status
fr: État

en: Delete
fr: Supprimer

en: Value
fr: Valeur

en: Disabled
fr: Désactivé

en: Enabled
fr: Activé

en: Name
fr: Nom

en: Label
fr: Libellé

en: ID
fr: Identifiant (ID)

en: Email
fr: Courriel

en: Node
fr: Nœud

en: Are you sure you want to delete %name?
fr: Êtes-vous sûr(e) de vouloir supprimer %name ?

en: CSV file
fr: Fichier CSV

en: Machine name
fr: Nom système

en: About
fr: À propos

en: Available Tokens
fr: Jetons (tokens) disponibles

en: Processed @current out of @total.
fr: @current sur @total traité(s).

en: Message format
fr: Format du message

en: Reply to
fr: Répondre

en: An error occurred during processing
fr: Une erreur s'est produite lors du traitement

en: Webform ID
fr: Identifiant (ID) du webform

en: content @type: deleted @label.
fr: Contenu @type : @label supprimé.

en: Created %label.
fr: %label créé.

en: Saved %label.
fr: %label enregistré.

en: Reply to email
fr: Courriel de réponse

en: Unable to proceed, please try again.
fr: Impossible de continuer, veuillez réessayer.

en: Find people by name or email address
fr: Chercher des personnes par leur nom d'utilisateur ou adresse mail.

en: You can enter or paste multiple entries separated by comma or semicolon
fr: Vous pouvez saisir ou coller plusieurs entrées séparées par une virgule ou un point-virgule

en: Send your invite(s) by email
fr: Envoyer l'invitation par email
