Social Hub (8.x-1.1) - en to pt translation catalogue (31 entries)

en: Title
pt: Título

en: Status
pt: Estado

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: None
pt: Nenhum

en: Label
pt: Etiqueta

en: Icon
pt: Ícone

en: Text
pt: Texto

en: Error
pt: Erro

en: All
pt: Todos

en: Inline
pt: Em linha

en: Example
pt: Exemplo

en: here
pt: aqui

en: Configuration
pt: Configuração

en: Attributes
pt: Atributos

en: Link text
pt: Texto da ligação

en: External
pt: Externo

en: CSS classes
pt: Classes de CSS

en: Share
pt: Partilhar

en: share
pt: partilhar

en: Link type
pt: Tipo de link

en: Plugins
pt: Extensões

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Embed
pt: Embebido

en: Link title
pt: Titulo da ligação

en: Link settings
pt: Configurações de ligação

en: Follow
pt: Seguir

en: Plugin ID
pt: ID do plugin
