Social Hub (8.x-1.2) - en to de translation catalogue (40 entries)

en: Title
de: Titel

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: None
de: Keine

en: Label
de: Beschriftung

en: Icon
de: Symbol

en: Email
de: E-Mail

en: Error
de: Fehler

en: All
de: Alle

en: Example
de: Beispiel

en: here
de: hier

en: Configuration
de: Konfiguration

en: Attributes
de: Attribute

en: Link text
de: Link-Text

en: External
de: Extern

en: CSS classes
de: CSS-Klassen

en: Share
de: Teilen

en: share
de: Teilen

en: Link type
de: Link-Typ

en: Available plugins
de: Verfügbare Plugins

en: Minified
de: Minimiert

en: Machine name
de: Systemname

en: About
de: Über

en: Browsers
de: Browser

en: Embed
de: Einbetten

en: Link title
de: Link-Titel

en: Link settings
de: Link-Einstellungen

en: Not configured.
de: Keine Einstellung vorhanden.

en: Platforms
de: Plattformen

en: Platform
de: Plattform

en: Follow
de: Folgen

en: Share on Facebook
de: Auf Facebook teilen

en: Social Media Links
de: Social-Media-Links

en: Installed libraries
de: Installierte Bibliotheken

en: Plugin ID
de: Plugin-ID

en: Integrations
de: Integrationen

en: The value is not correct.
de: Der Wert ist nicht korrekt.

en: Copied!
de: Kopiert!
