Social Hub (8.x-1.2) - en to tr translation catalogue (35 entries)

en: Title
tr: Başlık

en: Status
tr: Durum

en: Disabled
tr: Etkin değil

en: Enabled
tr: Etkin

en: Yes
tr: Evet

en: No
tr: Hayır

en: None
tr: Hiçbiri

en: Label
tr: Etiket

en: Icon
tr: Simge

en: Text
tr: Metin

en: Email
tr: E-posta

en: Error
tr: Hata

en: All
tr: Tümü

en: Inline
tr: Satır içi

en: Example
tr: Örnek

en: here
tr: buraya

en: Configuration
tr: Yapılandırma

en: Attributes
tr: Nitelikler

en: Link text
tr: Bağlantı metni

en: External
tr: Harici

en: CSS classes
tr: CSS sınıfları

en: Share
tr: Paylaş

en: Tokens
tr: tokens

en: Plugin
tr: Eklenti

en: Plugins
tr: Eklentiler (plugin)

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Browsers
tr: Tarayıcılar

en: Embed
tr: Göm

en: Link title
tr: Bağlantı başlığı

en: Link settings
tr: Bağlantı ayarları

en: Not configured.
tr: Yapılandırılmadı.

en: Follow
tr: İzle

en: Social
tr: Sosyal

en: Plugin ID
tr: Eklenti Kimliği
