Social LMS Integrator (1.0.0-beta1) - en to tr translation catalogue (55 entries)

en: Body
tr: Gövde

en: Save configuration
tr: Yapılandırmayı kaydet

en: Approve
tr: Onayla

en: Delete
tr: Sil

en: Value
tr: Değer

en: Author
tr: Yazar

en: Subject
tr: Konu

en: Actions
tr: Eylemler

en: Cancel
tr: İptal

en: Remove
tr: Kaldır

en: Description
tr: Açıklama

en: Yes
tr: Evet

en: Edit
tr: Düzenle

en: Message
tr: İleti

en: Weight
tr: Ağırlık

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Name
tr: İsim

en: Import
tr: İçeri aktar

en: General settings
tr: Genel ayarlar

en: Label
tr: Etiket

en: Save
tr: Kaydet

en: View
tr: Görüntüle

en: Updated
tr: Güncellenme

en: Email
tr: E-posta

en: Created
tr: Oluşturulma

en: Node
tr: Düğüm

en: Time zone
tr: Saat dilimi

en: Authored by
tr: Yazan

en: Recipient
tr: Alıcı

en: General Settings
tr: Genel ayarlar

en: First name
tr: Ad

en: Last name
tr: Soyad

en: Postal code
tr: Posta kodu

en: Default language
tr: Varsayılan dil

en: Are you sure you want to delete %name?
tr: %name kişisini silmek istediğinize emin misiniz?

en: Pending
tr: Bekleyen

en: Delimiter
tr: Ayırıcı

en: Transition
tr: Geçiş

en: Changed
tr: Değişti

en: Reason
tr: Sebep

en: Apply
tr: Uygula

en: Information
tr: Bilgi

en: Request
tr: İstek

en: Language code
tr: Dil kodu

en: User Roles
tr: Kullanıcı Rolleri

en: Group Type
tr: Grup Türü

en: Country code
tr: Ülke kodu

en: Machine name
tr: Makine adı

en: About
tr: Hakkında

en: Redirect URL
tr: Yönlendirilen URL

en: Download file
tr: Dosyayı indir

en: Publishing status
tr: Yayımlanma durumu

en: log in
tr: giriş yapın

en: Machine Name
tr: Makine Adı

en: Social
tr: Sosyal
