Social LMS Integrator (1.0.0-beta4) - en to hi translation catalogue (42 entries)

en: Body
hi: मुख्य भाग

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Approve
hi: स्वीकार करें |

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Author
hi: लेखक

en: Subject
hi: विषय

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Cancel
hi: रद्द करें

en: Remove
hi: हटाएँ

en: Description
hi: उल्लेख

en: Yes
hi: हाँ

en: Edit
hi: संपादित करें

en: Message
hi: संदेश

en: Weight
hi: मान

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Import
hi: आयात करें

en: General settings
hi: सामान्य स्थापनाएँ

en: Label
hi: लेबल

en: Save
hi: संरक्षित करें

en: View
hi: देखें

en: Updated
hi: अद्यतित

en: ID
hi: आईडी

en: Email
hi: ईमेल

en: Created
hi: निर्मित

en: Node
hi: नोड

en: Time zone
hi: समय क्षेत्र

en: Authored by
hi: लिखा गया

en: Recipient
hi: प्राप्तकर्ता

en: General Settings
hi: सामान्य सेटिंग्स

en: PDF
hi: पीडीएफ

en: Default language
hi: स्वतः भाषा

en: Are you sure you want to delete %name?
hi: क्या आप आश्वस्त हैं की आप %name डिलीट करना चाहते हैं?

en: Delimiter
hi: सीमाँकक

en: Transition
hi: संक्रमण

en: Changed
hi: बदल गया

en: Apply
hi: लागू करें

en: Language code
hi: भाषा कोड

en: Machine name
hi: मशीन नाम

en: About
hi: के बारे में

en: UUID
hi: युयुआइङी
