Social LMS Integrator (1.0.0-beta4) - en to nl translation catalogue (76 entries)

en: Body
nl: Inhoud

en: Save configuration
nl: Instellingen opslaan

en: Approve
nl: Goedkeuren

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Value
nl: Waarde

en: Author
nl: Auteur

en: Subject
nl: Onderwerp

en: Actions
nl: Acties

en: Cancel
nl: Annuleren

en: Remove
nl: Verwijderen

en: Description
nl: Beschrijving

en: Yes
nl: Ja

en: Edit
nl: Bewerken

en: Message
nl: Bericht

en: Weight
nl: Gewicht

en: Settings
nl: Instellingen

en: Name
nl: Naam

en: Import
nl: Importeren

en: General settings
nl: Algemene instellingen

en: Save
nl: Opslaan

en: View
nl: Weergeven

en: Updated
nl: Bijgewerkt

en: Versions
nl: Versies

en: Email
nl: E-mail

en: CSV File
nl: CSV-bestand

en: Created
nl: Aangemaakt

en: Time zone
nl: Tijdzone

en: Authored by
nl: Geschreven door

en: Recipient
nl: Ontvanger

en: General Settings
nl: Algemene instellingen

en: First name
nl: Voornaam

en: Last name
nl: Achternaam

en: Postal code
nl: Postcode

en: Applications
nl: Sollicitaties

en: Default language
nl: Standaardtaal

en: Approval
nl: Goedkeuring

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Pending
nl: In afwachting

en: Delimiter
nl: Scheidingsteken

en: Transition
nl: Overgang

en: Changed
nl: Gewijzigd

en: Applicant
nl: Kandidaat

en: Reason
nl: Reden

en: Apply
nl: Toepassen

en: Information
nl: Informatie

en: Request
nl: Verzoek

en: Language code
nl: Taalcode

en: User Roles
nl: Gebruikersrollen

en: Application
nl: Sollicitatie

en: Organization
nl: Organisatie

en: Allowed Roles
nl: Toegestane rollen

en: Country code
nl: Landcode

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Decline
nl: Afwijzen

en: Redirect URL
nl: Omleidings-URL

en: Available Tokens
nl: Beschikbare tokens

en: Download file
nl: Bestand downloaden

en: create a new account
nl: nieuw account aanmaken

en: Processed @current out of @total.
nl: @current bewerkt op een totaal van @total.

en: Publishing status
nl: Publicatiestatus

en: log in
nl: inloggen

en: Enrolled
nl: Aangemeld

en: Machine Name
nl: Systeemnaam

en: Add directly
nl: Rechtstreeks toevoegen

en: Social
nl: Sociaal

en: Address line 1
nl: Adresregel 1

en: Address line 2
nl: Adresregel 2

en: Enroll
nl: Inschrijven

en: Attendee
nl: Deelnemer

en: Invited on
nl: Uitgenodigd op

en: The time that the entity was created.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit is aangemaakt.

en: The time that the entity was last edited.
nl: Het tijdstip waarop de entiteit voor het laatst is bewerkt.

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.

en: Notification from %site_name
nl: Melding van %site_name

en: Please @log_in so that you can enroll to the event.
nl: @log_in om u aan te melden voor dit evenement.
