Social LMS Integrator (1.0.0-beta5) - en to ru translation catalogue (107 entries)

en: Title
ru: Заголовок

en: Body
ru: Содержимое

en: Save configuration
ru: Сохранить конфигурацию

en: Status
ru: Статус

en: Approve
ru: Утвердить

en: Delete
ru: Удалить

en: Value
ru: Значение

en: Group
ru: Группа

en: Type
ru: Тип

en: Author
ru: Автор

en: Subject
ru: Тема

en: Actions
ru: Действия

en: Cancel
ru: Отмена

en: Remove
ru: Удалить

en: Description
ru: Описание

en: Action
ru: Действие

en: On
ru: Вкл

en: Yes
ru: Да

en: view
ru: представление

en: Edit
ru: Редактировать

en: Reset
ru: Сбросить

en: Message
ru: Сообщение

en: Weight
ru: Вес

en: Settings
ru: Настройки

en: Name
ru: Название

en: Import
ru: Импортировать

en: General settings
ru: Основные настройки

en: Label
ru: Метка

en: Save
ru: Сохранить

en: View
ru: Просмотр

en: Updated
ru: Обновлено

en: Versions
ru: Версия

en: User
ru: Пользователь

en: CSV File
ru: CSV файл

en: Created
ru: Создано

en: Node
ru: Материал

en: Import CSV
ru: Импорт CSV

en: All
ru: Все

en: Page
ru: Страница

en: Off
ru: Выкл

en: Promoted to front page
ru: Помещено на главную страницу

en: Time zone
ru: Часовой пояс

en: Authored by
ru: Автор

en: State
ru: Состояние

en: Desc
ru: По убыванию

en: Recipient
ru: Получатель

en: Start
ru: Начало

en: End
ru: Конец

en: General Settings
ru: Основные параметры

en: First name
ru: Имя

en: Last name
ru: Фамилия

en: Profile
ru: Профиль

en: Operation
ru: Действие

en: Postal code
ru: Почтовый индекс

en: Applications
ru: Приложения

en: Sort by
ru: Сортировать по

en: Default language
ru: Язык по умолчанию

en: Approval
ru: Одобрение

en: Are you sure you want to delete %name?
ru: Вы уверены, что хотите удалить %name?

en: Pending
ru: В ожидании

en: Delimiter
ru: Разделитель

en: Transition
ru: Переход

en: Changed
ru: Изменение

en: Applicant
ru: Соискатель

en: ‹ Previous
ru: ‹ Предыдущий

en: Next ›
ru: Следующий ›

en: Reason
ru: Причина

en: Apply
ru: Применить

en: Information
ru: Информация

en: Request
ru: Запрос

en: Language code
ru: Код языка

en: User Roles
ru: Роли пользователей

en: Application
ru: Приложение

en: Group Type
ru: Тип группы

en: Organization
ru: Организация

en: Allowed Roles
ru: Разрешенные роли

en: Country code
ru: Код страны

en: Offset
ru: Пропустить

en: Machine name
ru: Машинное имя

en: About
ru: Информация

en: Decline
ru: Отклонить

en: Redirect URL
ru: Перенаправление на URL

en: Applied
ru: Разрешено

en: Application status
ru: Статус запроса

en: The configuration has been updated.
ru: Настройки были изменены.

en: Available Tokens
ru: Доступные шаблоны замены

en: Download file
ru: Скачать файл

en: create a new account
ru: создать новый аккаунт

en: Processed @current out of @total.
ru: Обработано @current из @total.

en: Items per page
ru: Элементов на страницу

en: - All -
ru: - Все -

en: Publishing status
ru: Статус публикации

en: « First
ru: « Первая

en: Last »
ru: Последняя »

en: Enrolled
ru: Участвую

en: Machine Name
ru: Машинное имя

en: Add directly
ru: Непосредственное добавление

en: Asc
ru: По возрастанию

en: Master
ru: Основной

en: Address line 1
ru: Адрес

en: Address line 2
ru: Адрес (дополнительно)

en: Entity Reference
ru: Ссылка на сущность

en: Enroll
ru: Участвовать

en: Nominations
ru: Выдвижение

en: The time that the entity was created.
ru: Время создания объекта.

en: The time that the entity was last edited.
ru: Время редактирования объекта.

en: Views bulk operations
ru: Массовые операции
