Social LMS Integrator (1.0.0-beta5) - en to uk translation catalogue (107 entries)

en: Title
uk: Заголовок

en: Body
uk: Вміст

en: Save configuration
uk: Зберегти конфігурацію

en: Status
uk: Стан

en: Approve
uk: Схвалити

en: Delete
uk: Видалити

en: Value
uk: Значення

en: Group
uk: Група

en: Type
uk: Тип

en: Author
uk: Автор

en: Subject
uk: Тема

en: Actions
uk: Дії

en: Cancel
uk: Скасувати

en: Remove
uk: Вилучити

en: Description
uk: Опис

en: Action
uk: Дія

en: On
uk: Увімкнено

en: Yes
uk: Так

en: view
uk: переглянути

en: Edit
uk: Редагувати

en: Reset
uk: Скинути

en: Message
uk: Повідомлення

en: Weight
uk: Вага

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Import
uk: Імпортувати

en: General settings
uk: Загальні налаштування

en: Label
uk: Мітка

en: Save
uk: Зберегти

en: View
uk: Перегляд

en: Updated
uk: Оновлено

en: Versions
uk: Версії

en: User
uk: Користувач

en: Email
uk: Електронна пошта

en: CSV File
uk: Файл CSV

en: Created
uk: Створено

en: Node
uk: Матеріал

en: Import CSV
uk: Імпорт CSV

en: All
uk: Все

en: Page
uk: Сторінка

en: Off
uk: Вимкнено

en: Promoted to front page
uk: Винесено на головну сторінку

en: Time zone
uk: Часовий пояс

en: Authored by
uk: Автор

en: State
uk: Стан

en: Desc
uk: Спад

en: Recipient
uk: Отримувач

en: Start
uk: Початок

en: End
uk: Кінець

en: General Settings
uk: Загальні налаштування

en: First name
uk: Ім’я

en: Last name
uk: Прізвище

en: Profile
uk: Профіль

en: Operation
uk: Дія

en: Postal code
uk: Поштовий індекс

en: Applications
uk: Програми

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Default language
uk: Базова мова

en: Approval
uk: Підтвердження

en: Are you sure you want to delete %name?
uk: Ви дійсно бажаєте видалити %name?

en: Pending
uk: Очікування

en: Delimiter
uk: Роздільник

en: Transition
uk: Перехід

en: Changed
uk: Змінено

en: Applicant
uk: Здобувач

en: ‹ Previous
uk: ‹ Попередня

en: Next ›
uk: Наступна ›

en: Reason
uk: Підстава

en: Apply
uk: Застосувати

en: Information
uk: Відомості

en: Request
uk: Запит

en: Language code
uk: Код мови

en: User Roles
uk: Ролі користувачів

en: Application
uk: Програма

en: Group Type
uk: Тип групи

en: Organization
uk: Організація

en: Allowed Roles
uk: Дозволені ролі

en: Country code
uk: Код країни

en: Offset
uk: Зміщення

en: Machine name
uk: Машинна назва

en: About
uk: Про модуль

en: Decline
uk: Відхилити

en: Redirect URL
uk: URL переадресація

en: Applied
uk: Застосовано

en: Application status
uk: Стан програм

en: Available Tokens
uk: Доступні замінники

en: Download file
uk: Завантажити файл

en: create a new account
uk: створити новий обліковий запис

en: Processed @current out of @total.
uk: Оброблене @current з @total.

en: Items per page
uk: Елементів на сторінку

en: - All -
uk: - Усе -

en: Publishing status
uk: Стан публікації

en: « First
uk: « Перша

en: Last »
uk: Остання »

en: log in
uk: увійти

en: Machine Name
uk: Машинна Назва

en: Social
uk: Суспільний

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне

en: Address line 1
uk: Адресний рядок 1

en: Address line 2
uk: Адресний рядок 2

en: Entity Reference
uk: Посилання на сутність

en: Nominations
uk: Висування

en: Attendee
uk: Присутній

en: The time that the entity was created.
uk: Час створення сутності.

en: The time that the entity was last edited.
uk: Час останнього редагування сутності.

en: content @type: deleted @label.
uk: матеріал @type: видалено @label.
