Social LMS Integrator (1.0.0-beta5) - en to da translation catalogue (80 entries)

en: Title
da: Titel

en: Body
da: Brødtekst

en: Save configuration
da: Gem indstillinger

en: Approve
da: Godkend

en: Delete
da: Slet

en: Value
da: Værdi

en: Group
da: Gruppe

en: Author
da: Forfatter

en: Subject
da: Emne

en: Actions
da: Handlinger

en: Cancel
da: Annullér

en: Remove
da: Fjern

en: Description
da: Beskrivelse

en: Action
da: Handling

en: On
da: Tilsluttet

en: Yes
da: Ja

en: view
da: vis

en: Edit
da: Redigér

en: Reset
da: Gendan

en: Message
da: Meddelelse

en: Weight
da: Vægt

en: Settings
da: Indstillinger

en: Name
da: Navn

en: Import
da: Importér

en: General settings
da: Generelle indstillinger

en: Label
da: Etiket

en: Save
da: Gem

en: View
da: Vis

en: Updated
da: Opdateret

en: Versions
da: Versioner

en: User
da: Bruger

en: Email
da: E-mail

en: CSV File
da: CSV-fil

en: Created
da: Oprettet

en: Node
da: Indholdselement

en: All
da: Alle

en: Page
da: Side

en: Off
da: Afbrudt

en: Promoted to front page
da: Forfremmet til forside

en: Time zone
da: Tidszone

en: Authored by
da: Skrevet af

en: State
da: Status

en: Desc
da: Faldende

en: Recipient
da: Modtager

en: End
da: Slut

en: First name
da: Fornavn

en: Last name
da: Efternavn

en: Profile
da: Profil

en: Operation
da: Handling

en: Postal code
da: Postnummer

en: Sort by
da: Sortér efter

en: Default language
da: Standardsprog

en: Are you sure you want to delete %name?
da: Er du sikker på, at du ønsker at slette %name?

en: Pending
da: Afventer

en: Delimiter
da: Afgrænser

en: Transition
da: Overgang

en: Changed
da: Ændret

en: ‹ Previous
da: ‹ Forrige

en: Next ›
da: Næste ›

en: Reason
da: Begrundelse

en: Apply
da: Udfør

en: Language code
da: Sprogkode

en: Organization
da: Organisation

en: Country code
da: Landekode

en: Offset
da: Forskydning

en: Machine name
da: Internt navn

en: About
da: Om

en: Decline
da: Afslå

en: Redirect URL
da: Omdirigér til URL

en: Download file
da: Download fil

en: create a new account
da: opret en ny konto

en: Processed @current out of @total.
da: Har importeret @current af @total.

en: Items per page
da: Antal elementer

en: - All -
da: - Alle -

en: Publishing status
da: Publiceringsstatus

en: « First
da: « Første

en: Last »
da: Sidste »

en: log in
da: log ind

en: Machine Name
da: Maskinnavn

en: Asc
da: Stigende
