Social LMS Integrator (1.0.0-beta5) - en to hu translation catalogue (97 entries)

en: Title
hu: Cím

en: Body
hu: Törzs

en: Save configuration
hu: Beállítások mentése

en: Status
hu: Állapot

en: Approve
hu: Elfogadás

en: Delete
hu: Törlés

en: Value
hu: Érték

en: Group
hu: Csoport

en: Type
hu: Típus

en: Author
hu: Szerző

en: Subject
hu: Tárgy

en: Actions
hu: Műveletek

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Remove
hu: Eltávolítás

en: Description
hu: Leírás

en: Action
hu: Művelet

en: On
hu: Be

en: Yes
hu: Igen

en: view
hu: megtekintés

en: Edit
hu: Szerkesztés

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Message
hu: Üzenet

en: Weight
hu: Súly

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: General settings
hu: Általános beállítások

en: Label
hu: Címke

en: Save
hu: Mentés

en: View
hu: Megtekintés

en: Updated
hu: Frissítve

en: Versions
hu: Verziók

en: ID
hu: Azonosító

en: User
hu: Felhasználó

en: Email
hu: E-mail

en: CSV File
hu: CSV fájl

en: Created
hu: Létrehozva

en: Node
hu: Tartalom

en: All
hu: Mind

en: Page
hu: Oldal

en: Off
hu: Ki

en: Promoted to front page
hu: Címlapra helyezve

en: Time zone
hu: Időzóna

en: Authored by
hu: Szerző

en: State
hu: Állapot

en: Desc
hu: Csökk

en: Recipient
hu: Címzett

en: Start
hu: Kezdete

en: End
hu: Vég

en: General Settings
hu: Általános beállítások

en: First name
hu: Keresztnév

en: Last name
hu: Vezetéknév

en: Profile
hu: Profil

en: Operation
hu: Művelet

en: Postal code
hu: Irányítószám

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Default language
hu: Alapértelmezés szerinti nyelv

en: Approval
hu: Elfogadás

en: Are you sure you want to delete %name?
hu: %name valóban törölhető?

en: Pending
hu: Függőben

en: Delimiter
hu: Elválasztó

en: Transition
hu: Átmenet

en: Changed
hu: Módosítva

en: ‹ Previous
hu: ‹ Előző

en: Next ›
hu: Következő ›

en: Reason
hu: Ok

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Information
hu: Információ

en: Request
hu: Felkérés

en: Language code
hu: Nyelvkód

en: User Roles
hu: Felhasználói szerepkörök

en: Organization
hu: Szervezet

en: Country code
hu: Országkód

en: Offset
hu: Eltolás

en: Machine name
hu: Programok által használt név

en: About
hu: Leírás

en: Decline
hu: Elutasítás

en: Redirect URL
hu: Átirányítási webcím

en: Available Tokens
hu: Elérhető vezérjelek

en: Download file
hu: Fájl letöltése

en: Processed @current out of @total.
hu: @current / @total feldolgozva.

en: Items per page
hu: Elemek száma oldalanként

en: - All -
hu: – Mind –

en: Publishing status
hu: Közzététel állapota

en: « First
hu: « Első

en: Last »
hu: Utolsó »

en: log in
hu: bejelentkezés

en: Machine Name
hu: Programok által olvasható név

en: Add directly
hu: Közvetlen hozzáadás

en: Social
hu: Közösségi

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester

en: Address line 1
hu: Címsor 1

en: Address line 2
hu: Címsor 2

en: Entity Reference
hu: Entitáshivatkozás

en: The time that the entity was created.
hu: Az entitás létrehozásának ideje.

en: The time that the entity was last edited.
hu: Az entitás utolsó módosításának ideje.

en: Select / unselect all @count members across all the pages
hu: Minden egyes tag (@count) kiválasztása vagy kiválasztásának törlése az összes oldalon
