Social LMS Integrator (1.0.0-beta5) - en to it translation catalogue (82 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Save configuration
it: Salva configurazione

en: Status
it: Stato

en: Approve
it: Approva

en: Delete
it: Elimina

en: Value
it: Valore

en: Group
it: Gruppo

en: Type
it: Tipo

en: Author
it: Autore

en: Subject
it: Oggetto

en: Actions
it: Azioni

en: Cancel
it: Annulla

en: Remove
it: Elimina

en: Description
it: Descrizione

en: Action
it: Azione

en: On
it: Acceso

en: Yes
it: Sì

en: view
it: mostra

en: Edit
it: Modifica

en: Reset
it: Ripristina

en: Message
it: Messaggio

en: Weight
it: Peso

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Import
it: Importa

en: General settings
it: Impostazioni generali

en: Label
it: Etichetta

en: Save
it: Salva

en: View
it: Visualizza

en: Updated
it: Aggiornato

en: Versions
it: Versioni

en: User
it: Utente

en: Email
it: E-mail

en: Created
it: Creato

en: Node
it: Nodo

en: All
it: Tutti

en: Page
it: Pagina

en: Off
it: Spento

en: Promoted to front page
it: Promosso alla prima pagina

en: Time zone
it: Fuso orario

en: Authored by
it: Creato da

en: State
it: Stato

en: Desc
it: Disc

en: Recipient
it: Destinatario

en: Start
it: Inizio

en: End
it: Fine

en: General Settings
it: Impostazioni generali

en: First name
it: Nome

en: Last name
it: Cognome

en: Profile
it: Profilo

en: Operation
it: Operazione

en: Postal code
it: Codice postale

en: Sort by
it: Ordina per

en: Default language
it: Lingua predefinita

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Pending
it: In sospeso

en: Delimiter
it: Delimitatore

en: Transition
it: Transizione

en: Changed
it: Modificato

en: Applicant
it: Richiedente

en: ‹ Previous
it: ‹ Precedente

en: Next ›
it: Seguente ›

en: Reason
it: Ragione

en: Apply
it: Applica

en: Information
it: Informazioni

en: Language code
it: Codice della lingua

en: Organization
it: Organizzazione

en: Country code
it: Prefisso internazionale

en: Offset
it: Scostamento

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Redirect URL
it: URL per la redirezione

en: Applied
it: Applicato

en: Application status
it: Stato della richiesta

en: Items per page
it: Voci per pagina

en: - All -
it: - Tutto -

en: Publishing status
it: Stato di pubblicazione

en: « First
it: « Prima

en: Last »
it: Ultima »

en: Machine Name
it: Nome ad uso interno

en: Master
it: Principale
