Social LMS Integrator (1.0.0-beta5) - en to jv translation catalogue (47 entries)

en: Title
jv: Judul

en: Body
jv: Isi

en: Save configuration
jv: Simpen konfigurasi

en: Approve
jv: Sarujuk

en: Delete
jv: Busak

en: Value
jv: Biji

en: Group
jv: Grup

en: Type
jv: Tipe

en: Author
jv: Penulis

en: Subject
jv: Subyek

en: Actions
jv: Aksi

en: Cancel
jv: Batal

en: Remove
jv: Buwang

en: Description
jv: Katrangan

en: Action
jv: Aksi

en: Yes
jv: Ya

en: view
jv: tampilan

en: Edit
jv: Sunting

en: Reset
jv: Baléknā

en: Message
jv: Pesen

en: Weight
jv: Urutan

en: Settings
jv: Sétingan

en: Name
jv: Jeneng

en: Import
jv: Ngimpor

en: General settings
jv: Sétingan umum

en: Label
jv: Judul

en: Save
jv: Simpen

en: View
jv: Tampilan

en: Updated
jv: Wis anyar

en: User
jv: Panganggo

en: Created
jv: Digawé

en: All
jv: Kabèh

en: Page
jv: Kācā

en: Promoted to front page
jv: Promosiknā nang kācā ngarep

en: Time zone
jv: Zona wektu

en: Authored by
jv: Ditulis dening

en: Desc
jv: Urut Mundur

en: Recipient
jv: Penerima

en: Profile
jv: Profil

en: Operation
jv: Operasi

en: Default language
jv: Basa gawan asliné

en: Reason
jv: Alesan

en: Language code
jv: Kode bāsā

en: Machine name
jv: Jeneng mesin

en: About
jv: Ngenani

en: - All -
jv: - Kabeh -

en: Asc
jv: Urut Maju
