Social LMS Integrator (1.0.0-beta5) - en to kn translation catalogue (56 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Body
kn: ವಿವರಣೆ , ವಿಷಯ ,ಮಾಹಿತಿ

en: Save configuration
kn: ಸಂರಚನೆಯನ್ನು ಉಳಿಸು

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Approve
kn: ಅಂಗೀಕರಿಸು

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Value
kn: ಮೌಲ್ಯ

en: Group
kn: ಸಮೂಹ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Author
kn: ಲೇಖಕ

en: Subject
kn: ವಿಷಯ

en: Actions
kn: ಕಾರ್ಯಗಳು

en: Cancel
kn: ರದ್ದುಗೊಳಿಸು

en: Remove
kn: ತೆಗೆದುಹಾಕು

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Action
kn: ಕಾರ್ಯ

en: On
kn: ಚಾಲಿತ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Reset
kn: ಪುನಃ ಹೊಂದಿಸು

en: Message
kn: ಸಂದೇಶ

en: Weight
kn: ತೂಕ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Import
kn: ಆಮದು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Save
kn: ಉಳಿಸಿ

en: View
kn: ನೋಡು

en: Updated
kn: ಅಪ್‌ಡೇಟ್‌ ಮಾಡಲಾಗಿದ್ದು

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: User
kn: ಬಳಕೆದಾರ

en: Email
kn: ಇಮೇಲ್

en: Created
kn: ನಿರ್ಮಿಸಲಾಗಿದೆ

en: All
kn: ಎಲ್ಲಾ

en: Page
kn: ಪುಟ

en: Off
kn: ಜಡ

en: Authored by
kn: ಲೇಖಕರು

en: State
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Start
kn: ಪ್ರಾರಂಭಿಸು

en: End
kn: ಕೊನೆ

en: General Settings
kn: ಸಾಮಾನ್ಯ ಸಂಯೋಜನೆಗಳು

en: Profile
kn: ಪ್ರೊಫೈಲ್‌

en: Operation
kn: ಕಾರ್ಯಾಚರಣೆ

en: Applications
kn: ಅನ್ವಯಗಳು

en: Pending
kn: ಬಾಕಿ ಇರುವ

en: Delimiter
kn: ಡಿಲಿಮಿಟರ್

en: Changed
kn: ಬದಲಾಯಿಸಲಾದ

en: Reason
kn: ಕಾರಣ

en: Apply
kn: ಅನ್ವಯಿಸು

en: Information
kn: ಮಾಹಿತಿ

en: Language code
kn: ಭಾಷಾ ಸಂಕೇತ

en: Application
kn: ಅನ್ವಯ

en: Organization
kn: ಸಂಸ್ಥೆ

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Decline
kn: ತಿರಸ್ಕರಿಸು

en: log in
kn: ಲಾಗ್ ಇನ್
