Social media share (2.0.1) - en to de translation catalogue (35 entries)

en: Body
de: Textkörper

en: Value
de: Wert

en: Email address
de: E-Mail-Adresse

en: Item
de: Element

en: Subject
de: Betreff

en: Enable
de: Aktivieren

en: On
de: An

en: Yes
de: Ja

en: Weight
de: Gewichtung

en: Image
de: Bild

en: Event
de: Ereignis

en: Email
de: E-Mail

en: Sent email to %recipient
de: E-Mail wurde an %recipient gesendet

en: Off
de: Aus

en: email
de: E-Mail

en: Send
de: Senden

en: Attributes
de: Attribute

en: Link text
de: Link-Text

en: Display label
de: Beschriftung anzeigen

en: Default value
de: Standardwert

en: Print
de: Drucken

en: Others
de: Andere

en: About
de: Über

en: Separate page
de: Separate Seite

en: Default image
de: Standardbild

en: Library
de: Bibliothek

en: Social media
de: Social Media

en: Use field label: @display_label
de: Feld-Beschriftung verwenden: @display_label

en: "On" label
de: „An“-Beschriftung

en: "Off" label
de: „Aus“-Beschriftung

en: Boolean settings
de: Boolesche-Einstellungen

en: On label
de: Beschriftung „Aktiv“

en: Off label
de: Beschriftung „Aus“

en: Boolean checkbox display format settings
de: Anzeigeformat-Einstellungen für boolesches Auswahlfeld

en: Use field label instead of the "On" label as the label.
de: Beschriftung des Felds anstelle der Bezeichnung „An“ verwenden.
