Social Migration (8.x-1.0-alpha1) - en to ml translation catalogue (15 entries)

en: Status
ml: സ്ഥിതി

en: Delete
ml: മായ്ക്കുക

en: Submit
ml: സമര്‍പ്പിക്കു

en: Operations
ml: പ്രവര്‍ത്തനങ്ങള്‍

en: Type
ml: തരം

en: Description
ml: വിവരണം

en: Yes
ml: അതെ

en: No
ml: അല്ല

en: Overview
ml: അവലോകനം

en: Edit
ml: തിരുത്തുക

en: Message
ml: സന്ദേശം

en: Image
ml: ചിത്രം

en: Name
ml: പേര്

en: Text
ml: ടെക്സ്റ്റ്

en: Story
ml: ലേഖനം
