Social Migration (8.x-1.0-alpha1) - en to ur translation catalogue (17 entries)

en: Status
ur: حالت

en: Delete
ur: حذف کریں

en: Submit
ur: جمع کرائیں

en: Operations
ur: معاملات

en: Type
ur: قِسم

en: Description
ur: وضاحت

en: Yes
ur: ہاں

en: No
ur: نہیں

en: Overview
ur: جائزہ

en: Edit
ur: تدوین

en: Message
ur: پیغام

en: Link
ur: ربط

en: Image
ur: تصویر

en: Name
ur: نام

en: Text
ur: متن

en: ID
ur: شناخت

en: Story
ur: کہانی
