Social Migration (8.x-1.0-alpha2) - en to ca translation catalogue (24 entries)

en: Status
ca: Estat

en: Delete
ca: Suprimeix

en: Submit
ca: Envia

en: Operations
ca: Operacions

en: Type
ca: Tipus

en: Description
ca: Descripció

en: Yes
ca: Sí

en: Overview
ca: Resum

en: Edit
ca: Edita

en: Message
ca: Missatge

en: Link
ca: Enllaç

en: Image
ca: Imatge

en: Name
ca: Nom

en: Latitude
ca: Latitud

en: Longitude
ca: Longitud

en: Caption
ca: Subtítol

en: Video
ca: Vídeo

en: Story
ca: Història

en: Run
ca: Executa

en: Photo
ca: Foto

en: Permalink
ca: Enllaç permanent

en: About
ca: Detalls

en: Offer
ca: Oferta

en: Machine Name
ca: Nom màquina
