Social Migration (8.x-1.0-alpha2) - en to cy translation catalogue (16 entries)

en: Status
cy: Statws

en: Delete
cy: Dileu

en: Submit
cy: Cyflwyno

en: Operations
cy: Gweithrediad

en: Type
cy: Math

en: Description
cy: Disgrifiadau

en: Yes
cy: Ie

en: No
cy: Na

en: Overview
cy: Arolwg

en: Edit
cy: Golygu

en: Message
cy: Neges

en: Link
cy: Dolen

en: Image
cy: Delwedd

en: Name
cy: Enw

en: Text
cy: Testun

en: Story
cy: Stori
