Social Migration (8.x-1.0-alpha2) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Submit
de: Absenden

en: Operations
de: Aktionen

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Yes
de: Ja

en: No
de: Nein

en: Overview
de: Übersicht

en: Edit
de: Bearbeiten

en: Message
de: Benachrichtigung

en: Image
de: Bild

en: Client ID
de: Client-ID

en: Published?
de: Veröffentlicht?

en: Latitude
de: Breitengrad

en: Longitude
de: Längengrad

en: Caption
de: Beschriftung

en: Story
de: Artikel

en: Run
de: Ausführen

en: Photo
de: Foto

en: About
de: Über

en: Property Name
de: Name der Eigenschaft

en: Offer
de: Angebot

en: Machine Name
de: Systemname

en: Access Token
de: Zugriffs-Token
