Social Migration (8.x-1.0-alpha2) - en to fil translation catalogue (12 entries)

en: Status
fil: Kalagayan

en: Delete
fil: Tanggalin

en: Operations
fil: Mga operasyon

en: Type
fil: Uri

en: Description
fil: Paglalarawan

en: Yes
fil: Oo

en: No
fil: Hindi

en: Overview
fil: Pangkalahatang-ideya

en: Edit
fil: Wastuhin

en: Message
fil: Mensahe

en: Name
fil: Pangalan

en: Story
fil: Istorya
