Social Migration (8.x-1.0-alpha2) - en to is translation catalogue (22 entries)

en: Status
is: Staða

en: Delete
is: Eyða

en: Submit
is: Vista

en: Operations
is: Aðgerðir

en: Type
is: Gerð

en: Description
is: Lýsing

en: Yes
is: Já

en: No
is: Nei

en: Overview
is: Yfirlit

en: Edit
is: Breyta

en: Message
is: Skilaboð

en: Link
is: Hlekkur

en: Image
is: Mynd

en: Name
is: Nafn

en: Text
is: Texti

en: ID
is: Kenni

en: Published?
is: Birt?

en: Story
is: Saga

en: Photo
is: Mynd

en: About
is: Um

en: Offer
is: Tilboð

en: Machine Name
is: Tölvuvænt nafn
