Social Migration (8.x-1.0-alpha2) - en to pt translation catalogue (24 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Submit
pt: Enviar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Overview
pt: Vista global

en: Edit
pt: Editar

en: Message
pt: Mensagem

en: Link
pt: Ligação

en: Image
pt: Imagem

en: Name
pt: Nome

en: Text
pt: Texto

en: Published?
pt: Publicado ?

en: Caption
pt: Legenda

en: Video
pt: Vídeo

en: Story
pt: Artigo

en: Photo
pt: Fotografia

en: Permalink
pt: Ligação permanente

en: About
pt: Sobre

en: Offer
pt: Oferta

en: Machine Name
pt: Nome de máquina
