Social Migration (8.x-1.0-alpha2) - en to si translation catalogue (12 entries)

en: Status
si: තත්වය

en: Delete
si: මකාදමන්න

en: Submit
si: ඉදිරිපත් කරන්න

en: Operations
si: මෙහෙයුම්

en: Type
si: වර්ගය

en: Description
si: විස්තරය

en: Edit
si: සංස්කරණය

en: Link
si: සම්බන්ධය

en: Image
si: රූපය

en: Name
si: නම

en: Text
si: වගන්ති

en: Story
si: ප්‍රබන්ධය
