Social Migration (8.x-1.0-alpha2) - en to te translation catalogue (18 entries)

en: Status
te: స్థితి

en: Delete
te: తొలగించు

en: Submit
te: దాఖలు చెయ్యి

en: Operations
te: కార్యాలు

en: Type
te: రకం

en: Description
te: వివరణ

en: Yes
te: అవును

en: No
te: కాదు

en: Overview
te: అవలోకనం

en: Edit
te: మార్చు

en: Message
te: సందేశం

en: Link
te: లింకు

en: Image
te: బొమ్మ

en: Name
te: పేరు

en: Text
te: పాఠ్యం

en: Story
te: కథనం

en: Permalink
te: స్థిరలంకె

en: About
te: గురించి
