Social Migration (8.x-1.0-alpha3) - en to am translation catalogue (15 entries)

en: Status
am: ሁኔታ

en: Delete
am: ሰርዝ

en: Submit
am: አስገባ

en: Operations
am: ክወናዎች

en: Type
am: ዓይነት

en: Description
am: ማብራሪያ

en: Yes
am: እሺ

en: No
am: እምቢ

en: Overview
am: ጠቅላላ እይታ

en: Edit
am: አርትእ

en: Message
am: መልእክት

en: Name
am: ስም

en: Text
am: ጽሁፍ

en: ID
am: አይዲ

en: Story
am: ተረት
