Social Migration (8.x-1.0-alpha3) - en to fa translation catalogue (22 entries)

en: Status
fa: وضعیت

en: Delete
fa: حذف

en: Submit
fa: ثبت

en: Operations
fa: عملیات

en: Type
fa: نوع

en: Description
fa: شرح

en: Yes
fa: بله

en: No
fa: خیر

en: Overview
fa: مرورکلی

en: Edit
fa: ویرایش

en: Message
fa: پیغام

en: Link
fa: پیوند

en: Image
fa: تصویر

en: Name
fa: نام

en: Text
fa: متن

en: ID
fa: شناسه

en: Caption
fa: عنوان

en: Video
fa: ویدیو

en: Story
fa: روایت

en: Permalink
fa: پیوند ثابت

en: About
fa: درباره

en: Offer
fa: پیشنهاد
