Social Migration (8.x-1.0-alpha3) - en to hy translation catalogue (14 entries)

en: Status
hy: Կարգավիճակ

en: Delete
hy: Ջնջել

en: Submit
hy: Կիրառել

en: Operations
hy: Գործողություններ

en: Type
hy: Տեսակ

en: Description
hy: Նկարագրություն

en: Yes
hy: Այո

en: No
hy: Ոչ

en: Edit
hy: Խմբագրել

en: Message
hy: Հաղորդագրություն

en: Link
hy: Հղում

en: Image
hy: Նկար

en: Name
hy: Անուն

en: Text
hy: Տեքստ
