Social Migration (8.x-1.0-alpha3) - en to id translation catalogue (21 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi-operasi

en: Type
id: Jenis

en: Description
id: Deskripsi

en: Yes
id: Ya

en: No
id: Tidak

en: Overview
id: Sekilas

en: Edit
id: Sunting

en: Message
id: Pesan

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Name
id: Nama

en: Text
id: Teks

en: Client ID
id: ID Klien

en: Caption
id: Keterangan

en: Story
id: Berita/Artikel

en: Photo
id: Foto

en: Permalink
id: Link permanen

en: About
id: Tentang

en: Machine Name
id: Nama Mesin
