Social Migration (8.x-1.0-alpha3) - en to ar translation catalogue (22 entries)

en: Status
ar: الحالة

en: Delete
ar: حذف

en: Submit
ar: إضافة

en: Operations
ar: عمليات

en: Type
ar: النوع

en: Description
ar: الوصف

en: Yes
ar: نعم

en: No
ar: لا

en: Overview
ar: نظرة عامة

en: Edit
ar: تحرير

en: Message
ar: الرسالة

en: Link
ar: رابط

en: Image
ar: الصورة

en: Name
ar: الاسم

en: Text
ar: نص

en: ID
ar: المعرف ID

en: Caption
ar: شرح

en: Video
ar: فيديو

en: Story
ar: خبر

en: Permalink
ar: الرابط الثابت

en: About
ar: حول

en: Machine Name
ar: الاسم المقروء آليا
