Social Migration (8.x-1.0-alpha3) - en to he translation catalogue (26 entries)

en: Status
he: מצב

en: Delete
he: מחיקה

en: Submit
he: שלח

en: Operations
he: פעולות אפשריות

en: Type
he: סוג

en: Description
he: תיאור

en: Yes
he: כן

en: No
he: לא

en: Overview
he: סקירה

en: Edit
he: עריכה

en: Message
he: הודעה

en: Link
he: קישור

en: Image
he: תמונה

en: Name
he: שם

en: Text
he: טקסט

en: Latitude
he: קו רוחב

en: Longitude
he: קו אורך

en: Facebook
he: פייסבוק

en: Caption
he: כותרת (Caption)

en: Video
he: וידאו

en: Story
he: סיפור

en: Photo
he: תמונה

en: Permalink
he: קישור קבוע

en: About
he: אודות

en: Twitter
he: טוויטר

en: Machine Name
he: שם מכונה
