Social Post for Mastodon (3.0.0-alpha2) - en to kk translation catalogue (5 entries)

en: Delete
kk: Өшіру

en: Submit
kk: Жіберу

en: Operations
kk: Операциялар

en: Message
kk: Хабарлама

en: Users
kk: Пайдаланушылар
