Social Post for Mastodon (3.0.0-alpha2) - en to id translation catalogue (5 entries)

en: Delete
id: Hapus

en: Submit
id: Kirim

en: Operations
id: Operasi

en: Message
id: Pesan

en: Users
id: Pengguna
