Social Post for Mastodon (3.0.0-alpha2) - en to oc translation catalogue (5 entries)

en: Delete
oc: Suprimir

en: Submit
oc: Sometre

en: Operations
oc: Accions

en: Message
oc: Messatge

en: Users
oc: Utilizaires
