Social Pot (2.3.2) - en to id translation catalogue (31 entries)

en: Body
id: Isi

en: Operations
id: Operasi

en: Type
id: Jenis

en: Action
id: Tindakan

en: On
id: Pada

en: view
id: tampilan

en: Test
id: uji

en: Link
id: Tautan

en: Image
id: Gambar

en: Archive
id: Arsip

en: Created
id: Dibuat

en: All
id: Semua

en: Block
id: Blok

en: Page
id: Halaman

en: Off
id: Matikan

en: Published
id: Dipublikasikan

en: Promoted to front page
id: Dipromosikan ke halaman depan

en: General
id: Umum

en: Order
id: Urutan

en: Sort by
id: Sortir dengan

en: ‹ Previous
id: ‹ Sebelumya

en: Next ›
id: Selanjutnya ›

en: Apply
id: Terapkan

en: Offset
id: Letak

en: About
id: Tentang

en: Items per page
id: Jumlah item per halaman

en: - All -
id: - Semua -

en: « First
id: « Pertama

en: Last »
id: Terakhir »

en: Archived
id: Diarsipkan

en: Asc
id: Urutan turun
