Social sharing (1.0.0-alpha1) - en to pt translation catalogue (9 entries)

en: Status
pt: Estado

en: Value
pt: Valor

en: Description
pt: Descrição

en: Weight
pt: Peso

en: Default
pt: Predefinido

en: Mail
pt: Correio

en: About
pt: Sobre

en: Entities
pt: Entidades

en: Weight for @title
pt: Peso para @title
