Social Virtual Event BBB (1.0.0-rc1) - en to hi translation catalogue (14 entries)

en: Save configuration
hi: नये संरुप को संरक्षित करें।

en: Delete
hi: मिटायें

en: Value
hi: मान

en: Enable
hi: सक्रीय करें

en: Disable
hi: असक्रीय करें

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: ID
hi: आईडी

en: Node
hi: नोड

en: All
hi: सभी

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Apply
hi: लागू करें

en:  minutes
hi:  मिनट
