Social Base (2.1.2) - en to ro translation catalogue (63 entries)

en: Home
ro: Acasă

en: Content
ro: Conținut

en: Group
ro: Grup

en: Subject
ro: Subiect

en: Actions
ro: Acțiuni

en: Language
ro: Limba

en: Read more
ro: Citiţi mai departe

en: Comments
ro: Comentarii

en: On
ro: Pornit

en: Tags
ro: Etichete

en: Search
ro: Căutare

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Menu
ro: Meniu

en: Files
ro: Fișiere

en: Last post
ro: Ultima adăugare

en: Submitted
ro: Trimis

en: Page title
ro: Titlul paginii

en: Off
ro: Oprit

en: Header
ro: Cap

en: Footer
ro: Subsol

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: %time ago
ro: %time în urmă

en: Phone
ro: Telefon

en: Address
ro: Adresă

en: Close
ro: Închideți

en: Collapsible
ro: Colapsabil

en: Hidden
ro: Ascuns

en: @time ago
ro: în urmă cu @time

en: Topics
ro: Subiecte

en: Posts
ro: Articole

en: Contact information
ro: Informații contact

en: current revision
ro: versiunea curentă

en: by
ro: adăugat de

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Go to first page
ro: Mergi la prima pagină

en: Go to last page
ro: Mergeți la ultima pagină

en: Path to custom logo
ro: Calea către logo-ul personal

en: Featured
ro: Recomandat

en: Skip to main content
ro: Sari la conținutul principal

en: Primary tabs
ro: Filele principale

en: Secondary tabs
ro: Taburi secundare

en: Created on
ro: Creat pe

en: Drag to re-order
ro: Trage pentru a rearanja

en: Pagination
ro: Paginație

en: User pictures in posts
ro: Imaginea autorului în articole

en: User pictures in comments
ro: Imaginea autorului în comentarii

en: Sort descending
ro: Sortează descrescător

en: Sort ascending
ro: Sortează crescător

en: Author name
ro: Nume autor

en: User menu
ro: Meniu utilizator

en: User verification status in comments
ro: Statusul verificării utilizatorului în comentarii

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
ro: Re-aranjează rândurile după greutate numerică în loc de tragere.

en: Logo settings
ro: Configurări logo

en: Last page
ro: Ultima pagină

en: View profile
ro: Vezi profilul

en: You have unsaved changes.
ro: Aveți modificări nesalvate

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
ro: Nu aveți niciun tip de conținut creat încă. Mergeți la <a href="@create_content">pagina de creare a tipurilor de conținut</a> pentru a adăuga un tip nou de conținut.

en: Book traversal links for
ro: Legături de parcurgere a cărții pentru

en: First page
ro: Prima pagină

en: Use the logo supplied by the theme
ro: Utilizați logo-ul furnizat de temă

en: Use the favicon supplied by the theme
ro: Utilizați favicon-ul furnizat de temă
