Social Base (2.5.0) - en to hi translation catalogue (54 entries)

en: Home
hi: मुख्य पृष्ठ

en: E-mail
hi: ई-मेल

en: Content
hi: सामग्री

en: Group
hi: समूह

en: Subject
hi: विषय

en: Actions
hi: क्रियाएँ

en: Language
hi: भाषा

en: Read more
hi: आगे पढ़ें

en: Comments
hi: टिप्पणियाँ

en: On
hi: चालू

en: Tags
hi: उपनाम

en: unpublished
hi: अप्रकाशित

en: Search
hi: खोज

en: Message
hi: संदेश

en: Go to previous page
hi: पिछले पृष्ठ में जायें।

en: Go to next page
hi: अगले पृष्ठ में जायें।

en: Menu
hi: सूची

en: Files
hi: दस्तावेज

en: Last post
hi: आखरी पोस्ट

en: Submitted
hi: प्रस्तुत

en: Page title
hi: पृष्ठ का शीर्षक

en: Breadcrumb
hi: पग चिन्ह

en: Off
hi: बंद

en: Header
hi: ऊपरी भाग

en: Footer
hi: पादलेख

en: Visibility
hi: दर्शनीयता

en: %time ago
hi: %time पहले

en: Phone
hi: फ़ोन

en: Address
hi: पता

en: group
hi: समूह

en: Forum
hi: फोरम

en: Close
hi: बंद करे

en: Hidden
hi: छुपा हुआ

en: @time ago
hi: @time पूर्व

en: Topics
hi: विषय

en: Posts
hi: प्रविष्टियाँ

en: current revision
hi: मौजूदा सुधारण

en: Content top
hi: विषय सूची - ऊपर

en: by
hi: द्बारा

en: Next page
hi: अगला पृष्ठ

en: Go to first page
hi: प‌ह‌ले पन्ने प‌र‌ जायें

en: Go to last page
hi: अंतिम‌ पन्ने प‌र‌ जायें

en: Featured
hi: प्रदर्शित

en: Content bottom
hi: विषय सूची - नीचे

en: Primary tabs
hi: प्राथमिक टैब्स

en: Secondary tabs
hi: माध्यमिक टैब्स

en: Drag to re-order
hi: पुनःक्रमित करने के लिए खींचें|

en: User pictures in posts
hi: लेख में प्रयोक्ता तस्वीरें

en: User pictures in comments
hi: टिप्पणी में प्रयोक्ता तस्वीरें

en: User menu
hi: उपयोगकर्ता मेनू

en: User verification status in comments
hi: टिप्पणी में उपयोगकर्ता सत्यापन स्थिति

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
hi: पंक्तियाँ को संख्यात्मक वजन के बजाय खींचकर पुनः क्रमित करे .

en: Logo settings
hi: प्रतीक चिन्ह व्यवस्था

en: Book traversal links for
hi: बुक चंक्रमण लिंक के लिए
