Social Base (2.5.10) - en to it translation catalogue (66 entries)

en: Content
it: Contenuto

en: Group
it: Gruppo

en: Subject
it: Oggetto

en: Actions
it: Azioni

en: Language
it: Lingua

en: Read more
it: Leggi tutto

en: Comments
it: Commenti

en: On
it: Acceso

en: Tags
it: Etichette

en: unpublished
it: non pubblicato

en: Search
it: Cerca

en: Message
it: Messaggio

en: Go to previous page
it: Vai alla pagina precedente

en: Go to next page
it: Vai alla pagina successiva

en: Files
it: File

en: Last post
it: Ultimo contenuto

en: Submitted
it: Inserito

en: Page title
it: Titolo della pagina

en: Breadcrumb
it: Briciole di pane

en: Off
it: Spento

en: Header
it: Intestazione

en: Footer
it: Piè di pagina

en: Visibility
it: Visibilità

en: %time ago
it: %time fa

en: Phone
it: Telefono

en: Address
it: Indirizzo

en: group
it: gruppo

en: Close
it: Chiudi

en: Edit group
it: Modifica gruppo

en: Collapsible
it: Richiudibile

en: Hidden
it: Nascosto

en: @time ago
it: @time fa

en: Topics
it: Argomenti

en: Posts
it: Messaggi

en: Contact information
it: Informazioni di contatto

en: current revision
it: revisione attuale

en: More options
it: Opzioni ulteriori

en: Content top
it: Parte superiore del contenuto

en: by
it: da

en: Next page
it: Pagina successiva

en: Go to first page
it: Vai alla prima pagina

en: Go to last page
it: Vai all'ultima pagina

en: Path to custom logo
it: Path del logo personalizzato

en: Featured
it: In evidenza

en: Skip to main content
it: Salta al contenuto principale

en: Content bottom
it: Parte inferiore del contenuto

en: Primary tabs
it: Schede primarie

en: Secondary tabs
it: Schede secondarie

en: Created on
it: Creato il

en: Drag to re-order
it: Trascina per riordinare

en: Pagination
it: Paginazione

en: User pictures in posts
it: Ritratto dell'utente nei contenuti

en: User pictures in comments
it: Ritratto dell'utente nei commenti

en: Sort descending
it: Ordina in modo discendente

en: Sort ascending
it: Ordina in modo ascendente

en: Author name
it: Nome dell'autore

en: User verification status in comments
it: Stato della verifica utente nei commenti

en: Previous page
it: Pagina precedente

en: Re-order rows by numerical weight instead of dragging.
it: Riordina le righe con un peso numerico invece di trascinarle.

en: Logo settings
it: Impostazioni logo

en: Last page
it: Ultima pagina

en: View profile
it: Vedi il profilo

en: You have unsaved changes.
it: Sono presenti modifiche non salvate.

en: You have not created any content types yet. Go to the <a href="@create_content">content type creation page</a> to add a new content type.
it: Non hai ancora creato alcun tipo di contenuto. Vai alla <a href="@create_content">pagina di creazione di tipo di contenuti</a> per aggiungere un nuovo tipo di contenuti.

en: Book traversal links for
it: Link di attraversamento del book per

en: First page
it: Prima pagina
